Alkolden kaptırılan Stajyer ehliyeti geri alınabilir mi?

Makaleler
4
Yer
Florida
Merhaba geçen cuma günü arkadaşlarla gezdik, dolaştık eve doğru giderken evin orada çevirme denk geldi. Ben de normal bir şekilde durdum. Cam bozuktu aşağıya inmediği için ben de arabadan indim. Memur da beni sarhoş sanıp alkol testi yapınca 32 promil alkollu çıktım. Hemen itiraz ettim. Memurlarla kan testi yaptım. Üfleme ile kan alma arası 18 dakikaymış. Test sonucu 17.1 çıktı. Bir yerde okuduğuma göre yargıtay 1 saate 15 azaldığını kabul ediyormuş. Bu durumda hastanedeki sonucum 21.6 mı kabul edilir? Ehliyetimi geri alabilir miyim? Bilgisi olan hukukçularımız var ise yorum yaparsa sevinirim. Dediğimin dışında hukukçu olmayıpta boş sallayanları raporlayacağım.

Merhaba geçen cuma günü arkadaşlarla gezdik, dolaştık eve doğru giderken evin orada çevirme denk geldi. Ben de normal bir şekilde durdum. Cam bozuktu aşağıya inmediği için ben de arabadan indim. Memur da beni sarhoş sanıp alkol testi yapınca 32 promil alkollu çıktım. Hemen itiraz ettim. Memurlarla kan testi yaptım. Üfleme ile kan alma arası 18 dakikaymış. Test sonucu 17.1 çıktı. Bir yerde okuduğuma göre yargıtay 1 saate 15 azaldığını kabul ediyormuş. Bu durumda hastanedeki sonucum 21.6 mı kabul edilir? Ehliyetimi geri alabilir miyim? Bilgisi olan hukukçularımız var ise yorum yaparsa sevinirim. Dediğimin dışında hukukçu olmayıpta boş sallayanları raporlayacağım.
@Adanakebab komik olan nedir açıklar mısın ben de güleyim?

Son düzenleme:
Teknoloji forumunda hukukçu olmayanları raporlama saçmalığını hangi gece yatmadan önce düşündünüz?

"Ee, mutsuzfiberdolabı öncelikle ben bir hukuçu olarak..." diye bir giriş bekliyor.

Çeşmeli bir turizmci olarak bu sorunun cevabını hukuk forumlarında aramanızı öneririm.

Demek istediğim şeyi anlatamadım galiba. Hani bazı arkadaşlarımız var hayat dersi vermeye çalışıyor ya gelip yok öyle yapmasaydın da böyle yapmasaydın yazıyor. Onları kastettim. Doğru vebilir kişiden bilgi almak istedim. Başından böyle bir olay geçmiş olan kişi de cevaplayabilir tabii ki.

Geri
Yukarı