All-in-One bilgisayarı monitör olarak kullanmak

ozkanprp

Hectopat
Daha fazla  
Elimde özellikleri oldukça kötü olan bir ASUS all in One bilgisayarım var, ama ekranı 1080P 59Hz. Büyük bir ekranı var ve ben yeni bir sistem toplayacağım için bunu monitör olarak kullanmak istiyorum fakat sadece HDMI-out çıkışı var yani ekranına bir şey yansıtamıyorum. Yeni 1080P monitör almak yerine bunu kullanmak çok daha mantıklı ama bir türlü beceremedim, internette bayağı bir araştırdım fakat önüme pek bir şey çıkmadı bu konu hakkında.

Toplayacağım sistem: RX570 8 GB, R5 1600 12nm, B450M S2H, 8 GB 3000MHz RAM,1TB 7200RPM HDD, 750W High Power element Smart 80+Bronze PSU
Yani sorum şu dostlar, bu bilgisayarı nasıl monitör olarak kullanabilirim?
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum çünkü ilk defa sistem topluyorum ve bütçem gerçekten kısıtlı.

100548210_189879298850598_7141798914887612719_n.jpg

(All-in-One ne bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum, bildiğiniz masaüstü sistem ama kasası aynı zamanda monitör, öyle diyeyim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde özellikleri oldukça kötü olan bir ASUS all in One bilgisayarım var, ama ekranı 1080P 59Hz. Büyük bir ekranı var ve ben yeni bir sistem toplayacağım için bunu monitör olarak kullanmak istiyorum fakat sadece HDMI-out çıkışı var yani ekranına bir şey yansıtamıyorum. Yeni 1080P monitör almak yerine bunu kullanmak çok daha mantıklı ama bir türlü beceremedim, internette bayağı bir araştırdım fakat önüme pek bir şey çıkmadı bu konu hakkında.

Toplayacağım sistem: RX570 8 GB, R5 1600 12nm, B450M S2H, 8 GB 3000MHz RAM,1TB 7200RPM HDD, 750W High Power element Smart 80+Bronze PSU
Yani sorum şu dostlar, bu bilgisayarı nasıl monitör olarak kullanabilirim?
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum çünkü ilk defa sistem topluyorum ve bütçem gerçekten kısıtlı.

Eki Görüntüle 574484

(All-in-One ne bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum, bildiğiniz masaüstü sistem ama kasası aynı zamanda monitör, öyle diyeyim)
out ise görüntü alamıyorsunuz diye biliyorum.Ayrıca 59 Hz sıkıntı olur oyundan 200 FPS alsanız bile 59'da oynarsınız tadı kaçar bence onu satıp monitör parasına katın.

OUT çıkışları sadece dışarıya görüntü aktarır. Size IN girişi gerekiyor onun da bulunmadığını anlıyorum yazınızdan.
İçindeki anakarttan görüntü kablosunu çıkarıp bağlama yapabilirsiniz ayrı bir aparat ile. O da çalışır mı çalışmaz mı bilinmez. En iyisi satıp ekran almanız.

Irene 59Hz sıkıntı olmaz çünkü toplaycağım sistem 1080P 60FPS oynatıyor çoğu oyunu. Zaten 70Hz monitör almayı düşünüyordum para sıkıntım var hem.

İhydrogeni haklısın ama kaç gündür satmaya çalışıyorum fakat bu tür bilgisayarları alan pek yok artık maalesef. Direk monitör olarak kullanabilseydim çok daha rahat olacaktı ama olmuyor çünkü bitek HDMI-out çıkışı var diye galiba. Buna dair aparatları araştırmıştım ama hepsi çok pahalı fiyatları 1K'dan başlıyor 😭

Son şansımı sizde denedim belki bir yolunu biliyorsunuzdur diye ama galiba hiç mantıklı bir yolu yok, o zaman artık bunu satıp yeni monitör almayı deneyeceğim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı