Çözüldü "All settings were reset to default values." hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

apoc

Decapat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, bilgisayarımda hiçbir işlem yapmadım OC vs. Ama bugün açtığımda "All settings were reset to default values." hatası aldım. Setup için F1 continue için F2'ye bas diyordu. O sırada klavyemi görmediği için reset attım. Ardından bilgisayarım uzun bir bekleme süresinin ardından açıldı. Daha sonra şifremi girdim ve masaüstünün gelmesi 6-7 dk sürdü. Şu an bilgisayarım çok yavaş. Nasıl bir yol izleyebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim

Çözüm
Çözdüm. BIOS menüsünden CPU features da Intel thermal monitörü disabled yapınca her şey düzeldi.
Dostlar merhaba, bilgisayarımda hiçbir işlem yapmadım OC vs. ama bugün açtığımda "all settings were reset to default values." hatası aldım. Setup için F1 continue için F2'ye bas diyordu. O sırada klavyemi görmediği için reset attım. Ardından bilgisayarım uzun bir bekleme süresinin ardından açıldı. Daha sonra şifremi girdim ve masaüstünün gelmesi 6-7 dk sürdü. Şu an bilgisayarım çok yavaş. Nasıl bir yol izleyebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam anakartınız, RAM'iniz nedir? BIOS kaynaklı büyük ihtimal BIOS'unuz son sürüm mü? Bir BIOS'u güncelleyin son sürüm değilse daha sonrasında BIOS'tan XMP'yi aktif edin.

Hocam anakartınız, RAM'iniz nedir? BIOS kaynaklı büyük ihtimal BIOS'unuz son sürüm mü? Bir BIOS'u güncelleyin son sürüm değilse daha sonrasında BIOS'tan XMP'yi aktif edin.
Hocam ram ddr4 16gb Anakart z170a gaming m5 son sürümden bir önceki sürüm o da 2018 de çıkmış. XMP yi aktif edeyim deneyeyim

Hocam RAM DDR4 16 GB anakart Z170a Gaming M5 son sürümden bir önceki sürüm o da 2018 de çıkmış. XMP'yi aktif edeyim deneyeyim.

Elektrik gidiyor mu? Bilgisayar çalışırken güç düğmesinden mi kapatıyosunuz kasadaki? Veya bilgisayar çalışıyorken fiş çekiyor musunuz? BIOS sürümünü güncellemek çok kolay ve hızlı bir işlem, RAM'iniz kaç MHz ki? Zaten XMP kullanmanız sizin açınızdan daha iyi olur.

Elektrik gidiyor mu? Bilgisayar çalışırken güç düğmesinden mi kapatıyosunuz kasadaki? Veya bilgisayar çalışıyorken fiş çekiyor musunuz? BIOS sürümünü güncellemek çok kolay ve hızlı bir işlem, RAM'iniz kaç MHz ki? Zaten XMP kullanmanız sizin açınızdan daha iyi olur.
Hocam xmp açtım hala aynı. Bios güncelleyeceğim şimdi bir de. Hayıe sürekli başlattan kapatıyorum.

Hocam XMP açtım hala aynı. BIOS güncelleyeceğim şimdi bir de. Hayıe sürekli başlattan kapatıyorum.

Sağ tık görüntü ayarlarından kaç Hertz olduğunu kontrol edin, monitörünüz 144 veya 240sa bu durumdan sonra 60a düşmüş olabilir ayarlardan o yüzden size yavaş geliyor olabilir bir kontrol etmekte fayda var ondan sonra BIOS'ta güncelledikten sonra sorun devam ederse anakartta bir problem aramalısınız.

Sağ tık görüntü ayarlarından kaç Hertz olduğunu kontrol edin, monitörünüz 144 veya 240sa bu durumdan sonra 60a düşmüş olabilir ayarlardan o yüzden size yavaş geliyor olabilir bir kontrol etmekte fayda var ondan sonra BIOS'ta güncelledikten sonra sorun devam ederse anakartta bir problem aramalısınız.

Hocam Hertz'de sıkıntı yok. Şimgi güncelliyorum. Dönüş yapacağım

Hocam zaten benim sürümüm güncelmiş. Bu durumda ne yapmalıyım. En son sürümü indirdim ikisinin de ismi aynı gözüküyor m flashta

Yeni konular

Geri
Yukarı