Almanca nasıl öğrenebilirim?

Bilmiyorsanız söyleyeyim diller öyle hop diye 1 ayda öğrenilmiyor. O yüzden tahmini kaç gün sürer diye bir şey yok. Her dilin belirli bir seviyesi vardır, Almanca'nın ise özellikle diğer dillere kıyasla A1 seviyesi çok zordur. Duolingo'dan veya çeşitli YouTube kanallarından başlayabilirsiniz. Özellikle Duolingo, bebeğe anlatırmış gibi anlatıyor. Bunların dahilinde, olay özveride bitiyor.

Bilmiyorsanız söyleyeyim diller öyle hop diye 1 ayda öğrenilmiyor. O yüzden tahmini kaç gün sürer diye bir şey yok. Her dilin belirli bir seviyesi vardır, Almanca'nın ise özellikle diğer dillere kıyasla A1 seviyesi çok zordur. Duolingo'dan veya çeşitli YouTube kanallarından başlayabilirsiniz. Özellikle Duolingo, bebeğe anlatırmış gibi anlatıyor.
Şahsen Duolingo önermem hocam.

Bir ayda gramer yapısını kavrarsınız, fiil çekimleri sizi biraz zorlar. Almanca kurallara uymayan bir dil. Almanca hocamız bize şöyle açıklıyordu:

"Almanca'yı bir pasta olarak düşünün. Pastanın bir dilimi dışında tamamı çilekli, bir dilim ise çikolatalı"

Üç senedir öğreniyorum. Geçmiş, gelecek ve geniş zamanda cümle kurmayı yeni kavradım.

Almanca İngilizce'ye kıyasla kavraması daha zor gelmişti bana. Ama 1 ay gibi bir sürede A2 seviyesine çok rahat ulaşmıştım. Önemli olan çalışma biçimi ve çalışmadan alınan verim. Tabii kişinin dil öğrenme yetisine de bağlı biraz, herkesin bünyesi farklı.

Her gün gramer çalışması, konuşma pratiği yapmak ve müzik/video gibi çeşitli içerikleri tüketmek şart. Öğrenilen her şeyi bir kağıda geçirmek ve bazı şeyleri detaylıca not almak çok önemli, yoksa 1-2 saate kalmaz unutursun.

Almanca Kolay kanalına da bir göz atmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı