Almanya vize, pasaport bilgisi

TunaArslanTR

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Amasya/Merzifon
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi Almanya için pasaport ve vize fiyatlarını araştırdım hesaplamasını yaptım fakat güncel midir değilmidir pek bir bilgim yok. Öğrenciyim sanırım pasaport için harç bedeli ödemiyorum ? Ayriyetten 5 yıllık pasaporta kadar harçsız çıkartabiliyorum sanırım 25 yaşına kadar olduğu için. Merak ettiğim soru, pasaport ve vize fiyatlarını hesapladım fakat ayriyetten ücret ödeyeceğim bir yer var mı ? Varsa nereye ve ne kadar olacak, bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Iki ay önce baldizima istek yaptim ve 1 ayligina misafirim oldu.
Izmirde bu isi araci sirket yapiyor, siz konsolosa gitmiyorsunuz bile, sanirim diger sehirlerde de durum böyledir.

Pasaportunuzu, Maas belgelerinizi, Varlik durumunuzu, Calistiginiz isyeri araci firma olan IDATA'ya gönderiyorsunuz 300 TL gibi bir ücreti IDATA aliyor ve sizin icin basvuruyu yapiyor. Daha sonra vizeniz kabul olur ise 180 € vizeniz icin konsolosa veriyorsunuz hepsi bu kadar.

Size buraya alalim.

Iki ay önce baldizima istek yaptim ve 1 ayligina misafirim oldu.
Izmirde bu isi araci sirket yapiyor, siz konsolosa gitmiyorsunuz bile, sanirim diger sehirlerde de durum böyledir.

Pasaportunuzu, Maas belgelerinizi, Varlik durumunuzu, Calistiginiz isyeri araci firma olan IDATA'ya gönderiyorsunuz 300 TL gibi bir ücreti IDATA aliyor ve sizin icin basvuruyu yapiyor. Daha sonra vizeniz kabul olur ise 180 € vizeniz icin konsolosa veriyorsunuz hepsi bu kadar.

Size buraya alalim.

Ben öğrenciyim, benim yapmam gereken nedir peki tam olarak ? Biraz daha açıklarsanız kusura bakmayın.

Baldizimda ögrenci Amerika'da okuyor. Türkiye'de bulundugu zaman davetiye göndermistim.
Yani degisik birsey yapman gerektigini zannetmiyorum.

Ha burada okumak amacli gelmek istiyor iseniz hersey degisir bakin.
Örnegin yigenim Bremen Psikoloji'yi kazandi yine davetiyesini ben yaptim. O zaman burada olan tüm masraflarini karsilamam gereken vs. bi ton belge tedarik edip imzalamam lazim.

Baldizimda ögrenci Amerika'da okuyor. Türkiye'de bulundugu zaman davetiye göndermistim.
Yani degisik birsey yapman gerektigini zannetmiyorum.

Ha burada okumak amacli gelmek istiyor iseniz hersey degisir bakin.
Örnegin yigenim Bremen Psikoloji'yi kazandi yine davetiyesini ben yaptim. O zaman burada olan tüm masraflarini karsilamam gereken vs. bi ton belge tedarik edip imzalamam lazim.
Yok ben ziyaret amacıyla gideceğim, daha pasaport felanda çıkartmadım. Toplamda benim masrafım ne kadar olur acaba ? Pasaport harcına para vermiyorum zaten ben öğrenci olduğum ve 25 yaş altı olduğum için.

Pasaport masraflari haric (Eger var ise) 300 TL (IDATA araci hizmeti) ve arti 180 € (Vize ücreti) en fazla verirsin diye düsünüyorum...

Ben 25 yili geckin yurt disinda yasadigim icin tam bir fiyat veremiyorum...

Pasaport masraflari haric (Eger var ise) 300 TL (IDATA araci hizmeti) ve arti 180 € (Vize ücreti) en fazla verirsin diye düsünüyorum...

Ben 25 yili geckin yurt disinda yasadigim icin tam bir fiyat veremiyorum...

BAŞVURUNUZU TÜM OFİSLERİMİZDEN YAPABİLİRSİNİZ.

Vize Ücreti: 60
EUR.Koordinasyon : 26.3 EUR. (KDV Dahil)
VIP Hizmet Bedeli : 75 EUR. (KDV Dahil)
(iDATA Koordinasyon ücreti 26,30 € karşılığı TL olarak kabul edilmektedir. Ödeme detayları için tıklayınız.
25 Eylül 2014 tarihi itibari ile Schengen Vize Başvurularında her başvuru sahibinin parmak izi verme zorunluluğu olduğundan, başvurunun şahsen yapılması gerekmektedir. )

Sitede böyle gözüküyor, bu koordinasyon ücretinide ödüyormuyuz acaba ? Yoksa sadece vize ücreti mi ? Söylediğim gibi öğrenciyim. Pasaport için harç ücreti ödemiyorum sanırım ? Sadece defter bedeli ödüyorum. Kesin aydınlatırsanız beni çok sevinirim.

Dostum dedigim gibi tam bilgi veremiyorum sadece duydugumu söylüyorum ben Türk vatandasi bile degilim, sadece ese, dosta, akrabaya ihtiyaci olunca buradan davetiye gönderiyorum.

Yani vize nasil alinir olayin Türkiye ayagi nedir pek bilgim yok.
IData'yi ararsan onlar kesin bilgi verebilirler.

Dostum dedigim gibi tam bilgi veremiyorum sadece duydugumu söylüyorum ben Türk vatandasi bile degilim, sadece ese, dosta, akrabaya ihtiyaci olunca buradan davetiye gönderiyorum.

Yani vize nasil alinir olayin Türkiye ayagi nedir pek bilgim yok.
IData'yi ararsan onlar kesin bilgi verebilirler.

Teşekkürler hocam. Konu güncel..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı