Almanya'dan Türkiye'ye ekran kartı kargolamak

Babuz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kuzenim Almanya'da ve bana ekran kartı yollayacak. Ekran kartı 200 Euro, acaba ne kadar gümrük vergisi alınır veya gümrüğe takılmadan getirmenin bir yolu var mı?
Platform'da yeniyim bir hatam olduysa affola.

Kutusu açılmış ürünler getirenin yanında gelirken vergiye tabi tutulmuyor diye biliyorum. Onun haricinde kargo vs ile vergisiz nasıl getirilir bilmiyorum ama özellikle kutuluysa vergisiz zor bırakırlar gibime geliyor daha iyi bilenler bilgilendirsin tabi.

Kargo ile gönderildiğinde yine vergi kesiliyor. Eğer kendisi getirirse ve kutusuz ise vergi kesilmiyor.
Gümrüğe takılmadan getirmek için belki tamir amacıyla gönderildi falan yazılırsa vergi kesilmeyebilir. Ama emin değilim açıkçası.

Sanırım kutusu dahi olmasa fiyat araştırması yapıp vergi uyguluyorlarmış.

Ekran kartı özel tüketim vergisine girmiyor mu?
Acaba kutusuz ürüne vergi uygulanıyor mu tam bilgisi olan biri cevap verebilir mi?

Kutusuzsa kesin olarak vergi kesilmiyor mu?

Vergi ödemek istemiyorsan Almanya' ya gidip oradan alman lazım. Orada kutuyu açıp ülkeye öyle getirirsen şahsi eşya olarak geçiyor, bu yüzden vergi ödemiyorsun. Yanlışım varsa düzeltin, ben böyle biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…