Almanya'dan Xbox Series X getirtme

Almanya'dan halama Xbox Series X getirtmeyi düşünüyorum fakat aklımda birkaç soru var.

1) 1 XSX ve ayriyeten 1 kontrolcü gumrukte sorun yaşatır mı?

2) Kutuları ile beraber getirebilirler mi?

3) Uluslararası garanti diye bir şey duydum bu doğru mu?

4) Eğer doğru ise kutusuz bir şekilde gelirse yine de uluslararası garanti geçerli olur mu?

5) Uluslararası arası garantide Almanya'dan alınmış bir ürün olduğu için Almanya'yı mi yoksa beni mi ararlar?

6) Halamlar 2021 Haziran'da gelecekler fakat cihaz daha yeni olduğu için hatalı ürün durumundan dolayı 1 yıl daha bekleyeyim mi?

Şimdiden cevaplayan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) 1 XSX ve ayriyeten 1 kontrolcü gumrukte sorun yaşatır mı?

1- Eğer kutusunu açarsanız ve getirirken kişisel eşyam derseniz bir şey yapma hakları olmaz.
2- Kutuları değil de faturaları ile getirmeleri daha iyi olur. Kutuları ile getirirseniz vergi kesebilirler, vermezseniz vergiyi gümrüğe kaldırılır.
3- Evet doğru. Türkiye değil yurt dışında. Eğer bir sorun yaşarsanız yurt dışına kargolamak zorundasınız. Veya gönderemem derseniz başka bir ürün gönderebilirler vb.
4- Garanti belgelerini alırsanız hala geçerli olur fakat kutusuz bir şekilde getirin bence.
5- Almanya'yı ararlar zira siz değil başka birisi aldı ürünü.
6- Eğer bütçeniz var ise şimdi alabilirsiniz. 2021 gayet kötü geçecek gibi geliyor. Şimdiden bile ülkelere gidişte ağır kısıtlamalar getirildi.

Dahada sorunuz var ise cevaplayabilirim.

1) Hayır yaşamazlar bavullarına koyup getirecekler
2)Cevabı vermiş oldum
3)Tam bir fikrim yok ama sanırım olmaz
6) O zaman'a kadar stok sorunları çözülmüş olur.

1 XSX ve ayriyeten 1 kontrolcü gumrukte sorun yaşatır mı?
Yaşatmaz. Kutusunu da çıkarmana gerek yok. Kişisel alışveriş ürünü olduğu için 1 taneye kadar istediğiniz gibi getirebilirsiniz.
Kutuları ile beraber getirebilirler mi?
Evet.
Uluslararası garanti diye bir şey duydum bu doğru mu?
Satıldığı yere bağlı.
Eğer doğru ise kutusuz bir şekilde gelirse yine de uluslararası garanti geçerli olur mu?
Kutuya değil, belgeye bakarlar.
Uluslararası arası garantide Almanya'dan alınmış bir ürün olduğu için Almanya'yı mi yoksa beni mi ararlar?
Fatura kime ait ise onu.
Halamlar 2021 Haziran'da gelecekler fakat cihaz daha yeni olduğu için hatalı ürün durumundan dolayı 1 yıl daha bekleyeyim mi?
Hatalar en geç 3. partide düzeltiliyor. Haziran'a kadar cihazda sorun kalacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı