Alt Gr tuşunun görevi nasıl FN tuşuna atanır?

Pmete

Centipat
Daha fazla  
Klavyede 10 parmak yazıyorum. Alt Gr tuşuna basarken süslü parentez açmak zor oluyor. Alt Gr tuşunun görevini FN tuşuna atamak istiyorum fakat Alt Gr tuşu da aynı işlevi sürdürsün. Yani bir görev iki tuşta olsun istiyorum. Nasıl yapabilirim? (Windows 10 kullanıyorum.)

Klavyede 10 parmak yazıyorum. Alt gr tuşuna basarken süslü parentez açmak zor oluyor. Alt gr tuşunun görevini FN tuşuna atamak istiyorum fakat alt gr tuşu da aynı işlevi sürdürsün. Yani bir görev iki tuşta olsun istiyorum. Nasıl yapabilirim? (Windows 10 kullanıyorum.)

Sharpkeys kullanabilirsiniz yuş atamak için.

Ancak alt gr tuşunun fonksiyonunu kaybetmemesini istiyorum.

Merak etmeyin kaydetme özelliği var format atmadığınız sürece hep atalı kalır.

Fonksiyon kaybetmesin derken hocam FN de alt gr de aynı işi yapsın derseniz tavsiye etmem FN ile alt gr tuşunun yerlerini değiştirin sadece çünkü FN tuşuda vasıfsız bir tuş değildir.

Alt tuşuna atamak istiyorum. Alt gr olduğu gibi kalsın. Alt tuşuda alt gr işlevi görsün. İki tane alt gr tuşum olsun. Yolunu bulamadım. Süslü parentez açmak sıkıntı oluyor 10 parmak yazarken

Alt tuşuna atamak istiyorum. Alt gr olduğu gibi kalsın. Alt tuşuda alt gr işlevi görsün. İki tane alt gr tuşum olsun. Yolunu bulamadım. Süslü parentez açmak sıkıntı oluyor 10 parmak yazarken.

Sharpkeys ile yapabilirsiniz hocam arayüz İngilizce ama çözersiniz ilk kısma hangi tuşa atamak istediğinizi ikinci kısma ise hangi tuşu aticağınızı ayarlıyorsunuz sonra aşağıda write diye bir seçenek var ona tıklayıp succesfull deyince bilgisayarı yeniden başlatacaksınız ve işlem tamam. Ben bu şekilde e tuşumu < tuşuna atıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı