Alt kattan üst kata kablolu internet çekme

CyberWarrior2023

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 alt kattan Ethernet kablosu ile internet çekip bu interneti hem kablolu hem de kablosuz olarak dağıtmak istiyorum yukarıdaki katta.

İnterneti dağıtacak olan modem TP-Link TD-W9970V3 modeli.

Üst katta kullanılacak modem ise ASUS DSL-AC51 modeli.

Üst katta kullanılacak olan modemde WAN portu yok. 2 adet LAN portu var.

Bu portlardan birine Ethernet kablosu ile alt kattaki modemden internet çekip ikinci porttan da bilgisayara kablolu bağlantı ve kablosuz dağıtım yapmak istiyorum. Mümkün mü?

Yoksa WAN portu olmadığı için yapılamaz mı?

Peki kablolu olarak da alabilir miyim?
Çünkü üst katta bilgisayar da kablolu diğer cihazlar için kablosuz kullanmak istiyorum.

Alabilirsiniz hocam. Yalnız tak calistir mantığında olmuyor bazı şeyler modemde ayarlamanız gereken bazı prosedürler var. Onun için su konuya göz gezdirebilirsiniz. Çünkü bazı cihazlar gerçekten uğraştırıcı olabiliyor bu konuda.

Alabilirsiniz hocam. Yalnız tak calistir mantığında olmuyor bazı şeyler modemde ayarlamanız gereken bazı prosedürler var. Onun için su konuya göz gezdirebilirsiniz. Çünkü bazı cihazlar gerçekten uğraştırıcı olabiliyor bu konuda.

Teşekkürler tekrardan bir inceleyim. Dün çok uğraştım yapamadım bir türlü. Bu konuda baktıklarım arasındaydı.

Teşekkürler tekrardan bir inceleyim. Dün çok uğraştım yapamadım bir türlü. Bu konuda baktıklarım arasındaydı.

Bazı cihazlar portları bağlandığınızda otomatik olarak ayar yapıp interneti paylaşabiliyor. Bazılarına elle IP atamaları yapmanız gerekiyor. Varsayılan IP geçitleri vs ana modemden farklı olmak zorunda. Yoksa çakışma olacağı için interneti paylaşmayacaktir. Aynı şekilde DHCP sunucusu kapatması gerekebilir.. Deneyip öğrenmelisiniz.

TD-W9960 modemdeki interneti köprüleme ile ZTE ZXHN H298A V1 router ile paylaşmıştım böylelikle zahnetlide olsa. ZTE modemde WAN girişi olsa da tekrarlayıcı modunda 4. Lan portundan internet girişi alıyordu..

IMG_20230226_223656.jpg

Bazı cihazlar portları bağlandığınızda otomatik olarak ayar yapıp interneti paylaşabiliyor. Bazılarına elle IP atamaları yapmanız gerekiyor. Varsayılan IP geçitleri vs ana modemden farklı olmak zorunda. Yoksa çakışma olacağı için interneti paylaşmayacaktir. Aynı şekilde DHCP sunucusu kapatması gerekebilir. Deneyip öğrenmelisiniz.

TD-W9960 modemdeki interneti köprüleme ile ZTE Zxhn H298a V1 router ile paylaşmıştım böylelikle zahnetlide olsa. ZTE modemde WAN girişi olsa da tekrarlayıcı modunda 4. lan portundan internet girişi alıyordu.

Eki Görüntüle 1715358

Tamamdır tekrardan detaylıca denemem gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı