ALT + Shift ile İngilizce Klavyeye Geçiş Sorunu

Batuhan59

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5 10400F
MSI GTX 1070ti 8GB
Kingston HyperX Fury 16 GB (2x8)
MSI B460M Pro
Sandisk 500 GB NVMe SSD
Windows 10 kullanıyorum ve klavye dili normalde Türkçe seçili iken Alt+Shift tuşlarına bastığımda bilgisayarda İngilizce klavye yüklü olmamasına rağmen klavye dili İngilizce olarak değişiyor. Oyun oynarken Alt ve Shift tuşlarına basmam gerekiyor ve klavye dili değişiyor yazı yazdığımda farkına varıyorum, çok sinir bozucu oluyor. Bunu nasıl engellerim?

ss 1.PNG
ss 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski Denetim Masası'nı açın. Burada dil kategorisi olması gerekiyor. Ona girin, ardından ikincil dili veya özelliklerden ikinci klavye tipini Türkçe Q yapın veya kaldırın.
Screenshot_21.png

Screenshot_22.png

Windows'u Turkce kullanmadigim icin Ingilizce yazacagim gersini sen halledersin.

Control Panel > Clock, Language and Region >Language > Advanced Settings daha sonra Switching Input Methods'a geliyorsun. Hemen altinda "Change language bar hot keys" var, sag tikla gir. Daha sonra "Between input languages" yani diller arasi gecisin Left Alt + Shift kombinasyonuna atanmis oldugunu goreceksin. Asagida Change Key Sequence butonu var sag tikla, gir. Ardindan sana uygun olan bir secenegi isaretleyerek OK de cik.

Ayrica buradaki konuda @karakule isimli arkadas resimli olarak aciklamis zaten.

Benim cevabim da dursun, Ingilizce Windows kullanan arkadaslar yararlanirlar.

Eski Denetim Masası'nı açın. Burada dil kategorisi olması gerekiyor. Ona girin, ardından ikincil dili veya özelliklerden ikinci klavye tipini Türkçe Q yapın veya kaldırın.
Eki Görüntüle 264756
Eki Görüntüle 264757
oraya zaten bakmıştım orada da sadece Türkçe ve Türkçe Q var. Gene de teşekkürler.

Windows'u Turkce kullanmadigim icin Ingilizce yazacagim gersini sen halledersin.

Control Panel > Clock, Language and Region >Language > Advanced Settings daha sonra Switching Input Methods'a geliyorsun. Hemen altinda "Change language bar hot keys" var, sag tikla gir. Daha sonra "Between input languages" yani diller arasi gecisin Left Alt + Shift kombinasyonuna atanmis oldugunu goreceksin. Asagida Change Key Sequence butonu var sag tikla, gir. Ardindan sana uygun olan bir secenegi isaretleyerek OK de cik.

Ayrica buradaki konuda @karakule isimli arkadas resimli olarak aciklamis zaten.

Benim cevabim da dursun, Ingilizce Windows kullanan arkadaslar yararlanirlar.
Çok teşekkürler "Atama Yapılmadı" olarak seçtim. Şimdilik sorun gözükmüyor eline sağlık. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı