Alt ve Alt Gr tuşları çalışmıyor

geceler_kara

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Problem başlıktaki gibidir. Klavye kaynaklı olduğunu sanmıyorum çünkü hem harici hem de laptop orijinal klavyede de basmıyor. Fakat ekran klavyesi ile basabiliyorum. Daha önce de oldu Shift'e bir şeye basıp düzelttim ama şu anda düzeltemiyorum. Dil ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum ama nasıl bir ayar yapmam gerektiğini bilemiyorum. Yeni Exper bir klavye aldım, yeni klavyeye hemen alışamadığımdan birkaç kez yanlış tuşlara bastıgım oldu, bu çeşit bir hata kaynaklı yaptığımı zannediyorum. Var mıdır önerileriniz? Teşekkür ederim.

Görev çubuğunda en sağda dil kısmı ne seçili?
Denedim dil değişik olunca bu tuşlar basmıyor. Görev çubuğunda gözükmüyorsa eğer Windows 7'de Denetim Masası-Bölge ve Dil seçeneğinden Klavye ve Diller Sekmesine gelerek kontrol edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Görev çubuğunda en sağda dil kısmı ne seçili?
Denedim dil değişik olunca bu tuşlar basmıyor. Görev çubuğunda gözükmüyorsa eğer "Denetim Masası-Bölge ve Dil seçeneğinden Klavye ve Diller Sekmesine gelerek kontrol edebilirsiniz.
Hocam görev çubuğumda en sağda dil yazmıyor, sadece tarih saat yazıyor. (Önceden yazıyor muydu bilmiyorum)

Dediğim yoldan bi bakın klavye dili ne gözüküyor.
Hocam anlamadığım şekilde ss alamadım. Resim çektim telefondan. Umarım görülebilir seviyededir. Türkçe ve İngilizce gözüküyor ama ne yapmalıyım bulamadım.

3ptunt3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anlamadığım şekilde SS alamadım. Resim çektim telefondan. Umarım görülebilir seviyededir. Türkçe ve İngilizce gözüküyor ama ne yapmalıyım bulamadım.

Kanka çözebildin mi sendeki sorun? Aynısı bende alt tuşları, ekran görüntüsü tuşu ve scroll lock tuşu çalışmıyor. Windows 10'u tekrardan kurdum hala aynı. Farklı klavyede de aynı, nasıl çözdün?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı