Altyapım FTTH mi FTTB mi ?

xDSL istatistiklerine girin. Orada SNR marjı, anlık hız gibi bilgiler olacaktır.

Hocam dediğiniz şekilde bir örüntü maalesef ZTE arayüzünda bulamadım. Galiba TT birçok özelliği kilitlemiş bu modem de, onu öğrendim dediğiniz kısımları ararken. En fazla şu şekilde bir bilgi ekranı bulabildim

Binanıza fiber hat çektirme talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim edin hocam.
"VDSL varsa fiber çekmezler" diyerek hariçten gazel okuyanlara da aldırmayın. Bende de şu an VDSL var. Dilekçeyi hazırladıktan 2 hafta sonra fiber kablo binaya çekildi. Şimdi fiber kutusu ve OBK için bekliyorum. Ha, benim binam 30 yaşında değil, 13 yaşında. Ama şansınızı denemekte fayda var. Öncelik, yeni binalarda ve ADSL bulunan binalarda olsa da talep gelirse VDSL bulunan binaya da fiber çekilir.

Normalde TT bu özelliği kilitlemez. ZTE modeminizi ben de bilmiyorum ama bu ekran değil zaten.
Dediğiniz gibi öncelik ADSL altyapılarda ve hiç olmayan yerlerde olduğu için VDSL altyapısı olan yere FTTH çekmeleri biraz zor. Sizin bölgede öyle olabilir ama diğer bölgeler için aynı durum söz konusu olmayabilir. O yüzden öyle yazdım.
Türk Telekom tekeli böyle bir şey işte. İstediğini yapabiliyor ve kimse de çıkıp "böyle bir şey yapamazsın" diyemiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…