Altyapımın Kaç Megabit Hız Desteklediğini Nasıl Öğrenirim?

Ben Kablonet kullanıyorum, bu sitede maksimum hızın 50 Mbps olduğu yazıyor.
Kablonetin sitesinde ise binanızda altyapımız vardır yazıyor ama kaç Mbps alabileceğim yazmıyor.
Her yerde (Turkcell, TTNET, Kablonet, Türknet) mi 50 Mbps alırım yoksa Türknette mi 50 Mbps alırım?
Kablonet'te altyapın varsa 100 Mbps de alabilirsin. Kablonet diğer firmalardan ayrı kendi altyapısını kullanıyor. Türknet'te altyapı sorguladığında aktif altyapımızdasınız diyorsa sadece Türknet'te 50 Mbps alabilirsin. Eğer herhangi bir şey yazmazsa Türk Telekom altyapısından 50 Mbps alabilirsin demek. TT altyapısı ile Millenicom, Netspeed, Türknet, Türk Telekom gibi firmalara başvurabilirsin.
Millenicom üzerinden sorgulayın bir de altyapınızı. Orada da 50 küsür Mbps'ler yazarsa altyapın Türk Telekom demek.

Kablonet'te altyapın varsa 100 Mbps'de alabilirsin. Kablonet diğer firmalardan ayrı kendi altyapısını kullanıyor. TürkNet'te altyapı sorguladığında aktif altyapımızdasınız diyorsa sadece TürkNet'te 50 Mbps alabilirsin. Eğer herhangi bir şey yazmazsa Türk Telekom altyapısından 50 Mbps alabilirsin demek. TT altyapısı ile Millenicom, NetSpeed, TürkNet, Türk Telekom gibi firmalara başvurabilirsin.
Millenicom üzerinden sorgulayın bir de altyapınızı. Orada da 50 küsur Mbps'ler yazarsa altyapın Türk Telekom demek.

Aktif altyapımızdasınız diye bir şey bulamadım. 61 Mbps yazıyor Millenicom'da. Şimdi, ben Kablonet 100 Mbps tarifesini alsam da, 100 Mbps değil 61 Mbps olarak mı kullanacağım? Eğer böyleyse 100 Mbps yerine 50 Mbps almam gerekiyor galiba. Eğer bir sorun yok, geçebilirsin diyorsanız Kablonet 100 Mbps tarifesine geçiş yapacağım.

Aktif altyapımızdasınız diye bir şey bulamadım. 61 Mbps yazıyor Millenicom'da. Şimdi, ben Kablonet 100 Mbps tarifesini alsam da, 100 Mbps değil 61 Mbps olarak mı kullanacağım? Eğer böyleyse 100 Mbps yerine 50 Mbps almam gerekiyor galiba. Eğer bir sorun yok, geçebilirsin diyorsanız Kablonet 100 Mbps tarifesine geçiş yapacağım.

Senin kullandığın Kablonet fiberi direkt olarak 100 Mbps alırsın. 61 Mbps olan evindeki VDSL2 altyapı kısaca mahallene veya binadaki internet kutusuna kadar fiber ile geliyor. Ondan sonra Diyarbakır'ın bakırı ile eve kadar geliyor. Kısaca kabloneten 100 Mbps rahatlıkla alabilirsin.

Geri
Yukarı