Altyapısız eve altyapı nasıl getirilir?

Evde modem var ama değerleri düşük. Şu an başka evdeyim değerleri nasıl göstereceğimi söylersen eve gidince bakarım.
O modeme bağlı bir cihazda tarayıcıya gireceksiniz. Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazacaksınız. Kullanıcı adı ve şifre isteyecek. Modem arkasında veya altında yazar. Onları gireceksiniz. Sonra arayüzü biraz kurcalayacaksınız. Hat değerleri veya xDSL istatistikleri gibi bir menü bulmanız lazım. Her modemin arayüzü farklı olduğu için şu an kesin bir şey söyleyemiyorum. Hat değerlerini bulduğunuzda ekten görüntüsü alıp buraya ekleyin. O değerleri yorumlarız.

O modeme bağlı bir cihazda tarayıcıya gireceksiniz. Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazacaksınız. Kullanıcı adı ve şifre isteyecek. Modem arkasında veya altında yazar. Onları gireceksiniz. Sonra arayüzü biraz kurcalayacaksınız. Hat değerleri veya xDSL istatistikleri gibi bir menü bulmanız lazım. Her modemin arayüzü farklı olduğu için şu an kesin bir şey söyleyemiyorum. Hat değerlerini bulduğunuzda ekten görüntüsü alıp buraya ekleyin. O değerleri yorumlarız.

Sisteme giremeyi biliyorum hangi değerleri sormuştum. En kısa sürede atmaya çalışırım.

Elinizde bir modem bulunduğunu ve Mbps değerinin düşük olduğunu yazmışsınız. Demek ki halihazırda bir sabit internet abonesisiniz ve hat değerleriniz düşük. Bu da demek oluyor ki adresinizde altyapı bulunuyor. Dolayısıyla sizin sorununuz altyapının olmaması değil muhtemelen port sorunu. Yine de kesinleştirmek için şu 2 adresten altyapı sorgulaması yapıp sonuçların ekran görüntülerini paylaşabilir misiniz?

Sonuçlara göre daha net konuşabiliriz.
Merhaba hocam konu üzerinden baya geçmiş ama bir şey soracağım.Bizde altyapı gözüküyor ama normal operatörlerin sisteminden sorgulatınca gözükmüyor.Birde bizim oturduğumuz kat sitede gözükmüyor.(kaçak kat değil)
1708413948343.png

Merhaba hocam konu üzerinden baya geçmiş ama bir şey soracağım.Bizde altyapı gözüküyor ama normal operatörlerin sisteminden sorgulatınca gözükmüyor.Birde bizim oturduğumuz kat sitede gözükmüyor.(kaçak kat değil)Eki Görüntüle 2121173
Merhaba hocam,
Bazen böyle hatalar olabiliyor. Hiçbirinde çıkmasaydı belki bir adres tanımlaması hatası vardır falan diye düşünürdüm ama Göknet'te çıkmış. Sizin katınızın neden çıkmadığını hiç bilmiyorum hocam maalesef.

Merhaba hocam,
Bazen böyle hatalar olabiliyor. Hiçbirinde çıkmasaydı belki bir adres tanımlaması hatası vardır falan diye düşünürdüm ama Göknet'te çıkmış. Sizin katınızın neden çıkmadığını hiç bilmiyorum hocam maalesef.
Tamamdır sağ olun hocam,diğer operatörlerde bizim kat gözüküyor altyapı yok,Göknet'te altyapı var ama bizim kat gözükmüyor anlamadım.Neyse tekrardan teşekkür ederim hocam iyi günler dilerim.

Tamamdır sağ olun hocam,diğer operatörlerde bizim kat gözüküyor altyapı yok,Göknet'te altyapı var ama bizim kat gözükmüyor anlamadım.Neyse tekrardan teşekkür ederim hocam iyi günler dilerim.
Telekom genel merkezinden bu hatayı söyleyin güncelleme geçsinler. Bende daha önce yeni binaya taşınmıştım. 2-3 sene adres olarak yan apartman olarak gözüküyordu sistemde. Daha sonra gidip söyledim. Bina tanımlaması yapılmamış sistemde, güncellediler ve düzeldi

Telekom genel merkezinden bu hatayı söyleyin güncelleme geçsinler. Bende daha önce yeni binaya taşınmıştım. 2-3 sene adres olarak yan apartman olarak gözüküyordu sistemde. Daha sonra gidip söyledim. Bina tanımlaması yapılmamış sistemde, güncellediler ve düzeldi
Tamamdır hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı