Always On Display özelliği çalışmıyor

En doğru yolu bulmuşsunuz. Bence aktif olarak kullanılan cihazlara rom atılmaması en mantıklısı. Eski model cihazları hayata döndürmek için yapılabilir lakin aktif kullanılan cihazlarda mantıklı bulmuyorum.
Hocam deneme amaçlı işte yazılım çöktüğü zaman Indonesia ROM attım cihaza. Gayet de memnun kaldım. Ama bir EU ROM etmez.

Kullandığım en iyi Stock ROM idi.

IPS panelde nasıl oluyorda AOD açmak hayalet ekran oluşturuyor?

Açarsa sadece düşük parlaklıkta ekran açık kalmış oluyor, bataryaya etkisi büyük ama dediğiniz gibi sorunlar oluşturmaz. Hayalet ekran varsa AOD açmasanda yine olur zaten, panel kalitesine bağlı bir şey.

Dostum şöyle düşün AMOLED ekranlarda her bir pixel tek tek aydınlatılıyor. Detaya inmicem ama AOD da durum şu: Sadece sayılarını bulunduğu pixeller açık geri kalan pixeller kapatılıyor ve 5 10 dk da bir saat yer değiştiriyor ki pixeller yanmasın. LCD de ise durum bambaşka. Birimiz hepimiz olayı var. Tüm pixeller yanıyor bu şekilde de AOD özelliği çalışmaz. Sen her ne kadar düşük ışık desende o ekrana hasar verir. Hem senin mantığına bakılırsa teknoloji devleri bu özellikleri tüm modellere koyarlardı.

Tek telefon bu hocam. A3 2017 modelinden geçiş yapmıştım.

Neyse artık. İlgilenenlere yine de teşekkür ederim.

Pixel yanığı riskini göze almak istemediğimden dolayı vazgeçtim.

A3 2017 annemin telefonu ve o telefonun bir AMOLED ekranı var o yüzden bir AOD özelliğine sahip.

Dostum şöyle düşün AMOLED ekranlarda her bir pixel tek tek aydınlatılıyor. Detaya inmicem ama AOD da durum şu: Sadece sayılarını bulunduğu pixeller açık geri kalan pixeller kapatılıyor ve 5 10 dk da bir saat yer değiştiriyor ki pixeller yanmasın. LCD de ise durum bambaşka. Birimiz hepimiz olayı var. Tüm pixeller yanıyor bu şekilde de AOD özelliği çalışmaz. Sen her ne kadar düşük ışık desende o ekrana hasar verir. Hem senin mantığına bakılırsa teknoloji devleri bu özellikleri tüm modellere koyarlardı.

Ben zaten o panellerin özelliklerini biliyorum. IPS de bütün piksellerin her zaman çalışması pixel yanığı gibi bir sorun oluşturmaz. Senin mantığına gidersek bu panelde bir telefon alırsak ömrü maksimum 3 yıl falan olurdu sanırım.

Bu özellik her cihaza konulabilir ama pil sıkıntısı olacağı için bu özelliğe en uygun ekran tipi AMOLED ekranlar.

Ben zaten o panellerin özelliklerini biliyorum. IPS de bütün piksellerin her zaman çalışması pixel yanığı gibi bir sorun oluşturmaz. Senin mantığına gidersek bu panelde bir telefon alırsak ömrü maksimum 3 yıl falan olurdu sanırım.

Bu özellik her cihaza konulabilir ama pil sıkıntısı olacağı için bu özelliğe en uygun ekran tipi AMOLED ekranlar.

ATM'lerin çoğunda IPS LCD var ama genelinin pixelleri ölü. Özellikle İş Bankası ATM'lerde var bu sorun.

IPS bir ekrana bu özelliği kuralabilseniz bile AMOLED'in siyah kalitesinin yakınından bile geçmediği için berbat durur.

Kesinlikle. Sonuç olarak batarya sağlığınıda düşünmek gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı