AM3+ anakart için işlemci ve ekran kartı önerisi

Aethious

Centipat
Daha fazla  
Sistemim şu anda şöyle:
Anakart: ASRock 970M Pro 3
İşlemci: AMD FX6300.
RAM: 4x4GB DDR3 1600MHz RAM (16 GB) markasını hatırlamıyorum.
PSU: 750W markasını hatırlamıyorum.
Ekran kartı: RX550 (geçici olarak kardeşimin ekran kartını kullanıyorum)
Depolama: 256 GB SSD + 1TB HDD.
Kasa: Zalman Z3 Plus.

Merhaba arkadaşlar, şu anda derslerim için kullandığım bir laptopım var ancak 940MX ekran kartı olduğu için oyunlarda sorun yaşatıyor.
Maddi olarak da zorlanmamak açısından elimdeki kasayı olabildiğince güncelleyip paramı en iyi şekilde harcayarak oyunlar için işimi görür bir hale getirmek istiyorum.
2. el bir ekran kartı ve 2.el bir işlemci ile kasamı güncellemek istiyorum. Aldığım işlemci darboğaz yapmadan ekran kartımı beslemeli, ek olarak da overclock yapmasını bilmiyorum.

Örneğin şu şekilde olabilir, ( işlemci: FX9370, ekran kartı: RX 580 gibi.)
Oynadığım oynadığım oyunlar da sırasıyla şu şekilde: Rust, League of Legends, Valorant.

Önerilerinize açığım değerli Technopat sakinleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 çekirdekli FX işlemcileri düşünebilirsiniz PSU yetiyor fakat stok soğutucu yeri kule tipi soğutucu almanız gerekebilir. Ekran kartı olarak da GTX 1660 Ti düşünebilirsin.

8 çekirdekli FX işlemcileri düşünebilirsiniz PSU yetiyor fakat stok soğutucu yeri kule tipi soğutucu almanız gerekebilir. Ekran kartı olarak da GTX 1660 Ti düşünebilirsin.

Kule tipi dediğiniz ızgara gibi büyük bir soğutucuysa elimde halihazırda işlemci için öyle bir soğutucu bulunuyor, Ekran kartı olarak birden fazla öneri verebilir misiniz ? Öneriniz ne kadar çok olursa o kadar iyi olur çünkü sarı siteden fiyatlara bakarak karşılaştırıp en uygununu almaya çalışacağım. AMD ekran kartı öneriside yapabilirsiniz.
İnternetten baktığım kadarıyla şuan işlemci olarak fx 8350ve 9370 modellerine baktım onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kule tipi dediğiniz ızgara gibi büyük bir soğutucuysa elimde halihazırda işlemci için öyle bir soğutucu bulunuyor, ekran kartı olarak birden fazla öneri verebilir misiniz? Öneriniz ne kadar çok olursa o kadar iyi olur çünkü sarı siteden fiyatlara bakarak karşılaştırıp en uygununu almaya çalışacağım. AMD ekran kartı öneriside yapabilirsiniz.
İnternetten baktığım kadarıyla şu an işlemci olarak FX 8350ve 9370 modellerine baktım onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

FX 8350 çöp değil bence 1660S gibi bir kart düşünebilirsin daha üstü darboğaz yapar. RX 580 de alabilirsin.

2.el fiyatı olarak 8350'den 150TL fark ile FX 9370 buldum, sizce değer mi?

Hocam RX 580/570'in 4 GB versiyonlarını bakabilirsiniz. Bunların mining için VRAM'i yetmiyor. O yüzden de hiç tercih edilmiyor. Aralarında sadece 0,4 GHz fark var hocam. Ama 8350 daha mantıklı çünkü 125W TDP'si var. 9370 220W istiyor ve bu çok fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı