AM3+ Soket İşlemci Önerisi

Auspiece

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşıma ufak bir bilgisayar toplayacağız çok fazla limit bulunmaktadır. AMD işlemcilere pek hakim olmadığımdan size danışmak istedim. Arkadaşımın istediği CS:GO'da 120-200 FPS almak. Ekran kartını AMD R7 serisinden alacak fakat hangi tür işlemci almasını önerirsiniz? 1, 2 sene götürmesi yeterliymiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşıma ufak bir bilgisayar toplayacağız çok fazla limit bulunmaktadır. AMD işlemcilere pek hakim olmadığımdan size danışmak istedim. Arkadaşımın istediği CS:GO'da 120-200 FPS almak. Ekran kartını AMD R7 serisinden alacak fakat hangi tür işlemci almasını önerirsiniz? 1, 2 sene götürmesi yeterliymiş.

Hocam siz miktar belli etmiş olursanız size daha detaylı şekilde yardım edilir.

Kardeşim sistemimi yazıyorum sana. Ortalama aldığım CS:GO için geçerli olan FPS değeri 200-250 . Min:175 - Max:275 elde ettim.
  • Asus Sabretooth FX990
  • FX 6100
  • Sapphire R7 250
  • 8 GB DDR3 RAM
  • 250 GB Samsung SV300 SSD
  • Zalman Z3 Plus Kasa
  • Evga 600w PSU
Aldıklarımın maliyeti 1250-1500 TL civarındaydı. Her ne kadar oyuna güncellemeler gelecek olsa da bu sistemin 2-2.5 sene daha en aşagı 100 FPS vereceğini tahmin etmekteyim. Umarım bu örnek sizlere yardımcı olur. Ama forumdan okuduklarım üzere 2017 tarihi içerisindeyken sıfırdan sistem dizecek arkadaşların AM3 tabanlı sistemlerden ziyade başka sistemleri dizmeleri tavsiye ediliyordu. Kolaylıklar dilerim.

Şimdi düşünelim bütçe verilmemiş, limit yok demiş çözemedim. Buldum! Siz GTX 1080 Tİ SLI istiyorsunuz.
Şaka bir yana artık bütçe belirtmeyi unutmayın.

Düşük bütçeli de olsa güncel sistem toplanmalı. Eğer anakart varsa ancak o şekilde FX alın derim. O FPS'e FX 4100 ile de çıkılabilir. Ancak eğer 1050 Ti gibi ekran kartları alabilecekseniz FX-6300 önerebilirim. Çok güç tüketir ancak F/P olarak daha iyidir. Aynı zamanda ben de 4.2 GHz'de kullanıyorum stabil bir şekilde.

Adsız.png

Kardeşim sistemimi yazıyorum sana. Ortalama aldığım CS:GO için geçerli olan FPS değeri 200-250 . Min:175 - Max:275 elde ettim.
  • Asus Sabretooth FX990
  • FX 6100
  • Sapphire R7 250
  • 8 GB DDR3 RAM
  • 250 GB Samsung SV300 SSD
  • Zalman Z3 Plus Kasa
  • Evga 600w PSU
Aldıklarımın maliyeti 1250-1500 TL civarındaydı. Her ne kadar oyuna güncellemeler gelecek olsa da bu sistemin 2-2.5 sene daha en aşagı 100 FPS vereceğini tahmin etmekteyim. Umarım bu örnek sizlere yardımcı olur. Ama forumdan okuduklarım üzere 2017 tarihi içerisindeyken sıfırdan sistem dizecek arkadaşların AM3 tabanlı sistemlerden ziyade başka sistemleri dizmeleri tavsiye ediliyordu. Kolaylıklar dilerim.
Bu sistem gibi olacak sanırım. Çok teşekkür ediyorum size.

Şimdi düşünelim bütçe verilmemiş, limit yok demiş çözemedim. Buldum! Siz GTX 1080 Tİ SLI istiyorsunuz.
Şaka bir yana artık bütçe belirtmeyi unutmayın.
Herhalde 1100 TL maksimum olacaktır.

Düşük bütçeli de olsa güncel sistem toplanmalı. Eğer anakart varsa ancak o şekilde FX alın derim. O FPS'e FX 4100 ile de çıkılabilir. Ancak eğer 1050 Ti gibi ekran kartları alabilecekseniz FX-6300 önerebilirim. Çok güç tüketir ancak F/P olarak daha iyidir. Aynı zamanda ben de 4.2 GHz'de kullanıyorum stabil bir şekilde.

Eki Görüntüle 250544
1050Ti fazla gelebilir. O yüzden R7 Serisinden koymak daha iyi olur gibi geldi.

Ne demek hocam yardım etmek görevimiz. Sistemi kurarken bende başta CS:GO için kurmuştum. Şu an açık dünya oyunlarına geçtim sistem ciddi sıkıntı yaratıyor, bilginize. 1-1,5 sene olmadan gelecek açısından iyi değerlendirme yapmanız gerebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı