AM4 anakart önerisi

Agca17

Hectopat
Bilgisayar toplamaktayım ve bu 4 anakart arasında kaldım;

1. MSI Tomahawk B450 = 653₺
  2. Asus TUF B450-Pro Gaming = 677₺
  3. Asus Strix B450-F Gaming = 781₺
  4. Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming = 940₺
Gönlüm Asus Strix'ten yana fakat X470 olması sebebiyle Gigabyte ve daha ucuz olması sebebiyle diğer anakartlar aklımı karıştırıyor. Hangi anakartı seçmeliyim? Nedeniyle beraber söylerseniz çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Ryzen 7 kullanacaksanız X470, Ryzen 5 kullanacaksanız B450 tercih edebilirsiniz.

X470 daha çok iyi bir pc topluyorsan hız aşırtma veya çok uzun süreli açık kalma süreleri olacaksa gerek kullanılan donanımlar ve kart kalitesi bakımından tercih ediliyor.

Ama ortalama bir pc topluyorsan ve 4-5 saat vakit geçiren biriysen hiç düşünme b450 tomahawk al geç daha uygun birşey olursa onuda alsan olur

Ryzen 7 kullanacaksanız X470, Ryzen 5 kullanacaksanız B450 tercih edebilirsiniz.
X470 daha çok iyi bir pc topluyorsan hız aşırtma veya çok uzun süreli açık kalma süreleri olacaksa gerek kullanılan donanımlar ve kart kalitesi bakımından tercih ediliyor.

Ama ortalama bir pc topluyorsan ve 4-5 saat vakit geçiren biriysen hiç düşünme b450 tomahawk al geç daha uygun birşey olursa onuda alsan olur
Yani RTX 2070 ve Ryzen 5 2600 bulunuyor. Bilgisayarımın yetmediğini düşündüğüm zaman overclock yapmayı düşünüyorum buda minimum 2 sene yapar sanırım. 4 5 saat kullanımı geçtiğim zamanlar oluyor bazen . Peki x470 olan anakart piyasadaki en ucuzlarından birtanesi b450-f ise en pahalı b450lerden yinede x470 olması sebebiyle iyimidir. Yani çok ince overclocklarda bile b450'den daha iyi performans verir mi yoksa ileri seviye overclocklarda mı fark ortaya çıkar?

"Burada" AMD'nin kendi sitesinde bütün anakart türlerini karşılaştırmış. Harf ve sayılar büyüdükçe özellikler artıyor ancak çoğumuz için bunlar minimal farklar. Işinizi görecek anakart tipini seçtikten sonra en ucuz olanını almanızı öneririm.

Burada 823 TL
Tuf da 560 TL
Pro Gamingin gerek ses kartı gerek mosfet soğutucuları sebebiyle en iyi Tuf modeli olduğunu düşündüğüm için bunu seçtim MSI'ın görünümü çok sade geldiği için seçeneklerim arasından çıkardım.
"Burada" AMD'nin kendi sitesinde bütün anakart türlerini karşılaştırmış. Harf ve sayılar büyüdükçe özellikler artıyor ancak çoğumuz için bunlar minimal farklar. Işinizi görecek anakart tipini seçtikten sonra en ucuz olanını almanızı öneririm.
Açıkçası bu bilgiler nazarında sizin yorumunuzu duymak isterim kullanım şeklimi yazmıştım.

Bunu Amerika'dan al 7-8 bin bulmaz bile kargo vergi içinde en azından çoğu oyunu oynarsın burada fiyatlandırmayı biliyorsun kardeşim uçmuş vergiden geçilmiyor her şey 7-8 bin TL vereceğin PC TR de bundan iyi olmaz diye düşünüyorum kargo vergi 6900 gelir bu PC sana ben olsam o bütçem olsa bunu tercih ederdim :) en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı