AM4 Render, kurgu ve oyun odaklı işlemci tavsiyesi

Ben memnunum şahsen. Açıkçası render süreleriyle ilgili çok da derdin olmasın. Asıl iş kurguyu yaparken sana sıkıntı çıkartmaması. O da biraz ekran kartına basıyor.

Olsa olacak şey en fazla 15 dakika oynar 1080-1440 renderda. 4k da belki zorlar(ki sanmıyorum)
Dostum benim için süre önemli değil pek. Programda iş yaparken kasılma donma takılma yapmıyorsa 3600 alacağım diğerlinin nesilleri 2. Nesil 2700x 3. Nesil lazım bellek MHz sinden dolayı bana büyük ihtimalle 3600 alacağım.

Dostum benim için süre önemli değil pek. Programda iş yaparken kasılma donma takılma yapmıyorsa 3600 alacağım diğerlinin nesilleri 2. Nesil 2700x 3. Nesil lazım bellek MHz sinden dolayı bana büyük ihtimalle 3600 alacağım.
3 dakikalık videoyu 20 dakikada renderlayan bir sistemden R5 3600+3060 sisteme geçtiğim için benim memnun kalmama ihtimalim pek yok. Memnun değilim dersem yalan olur, ama daha iyisi varsa ona yönel. 2700x'ın anlık işlemesi daha iyiyse ona yönel. Kurgu yaparken takılmadan-donmadan playback yapabilmesi lazım ki o da işlemciden çok ekran kartının üstüne basar genelde.

Render süreleri ve anlık işlemeye etki etmesi dışında video kurguda ekran kartının da önemi çok yüksek sadece işlemci ile daha çok post-process render süresini kısaltırsın. %100 emin değilim verdiğim bilgilerden, tecrübe ettiklerim bu yönde

3 dakikalık videoyu 20 dakikada renderlayan bir sistemden R5 3600+3060 sisteme geçtiğim için benim memnun kalmama ihtimalim pek yok. Memnun değilim dersem yalan olur, ama daha iyisi varsa ona yönel. 2700x'ın anlık işlemesi daha iyiyse ona yönel. Kurgu yaparken takılmadan-donmadan playback yapabilmesi lazım ki o da işlemciden çok ekran kartının üstüne basar genelde.

Render süreleri ve anlık işlemeye etki etmesi dışında video kurguda ekran kartının da önemi çok yüksek sadece işlemci ile daha çok post-process render süresini kısaltırsın. %100 emin değilim verdiğim bilgilerden, tecrübe ettiklerim bu yönde
2700x 2. Nesil bir işlemci yani yüksek MHz ram takamayabilirim 3600 3. Nesil ayrıca sadece kurgu değil oyunda oynayacağım için 3600 daha iyi gibi geldi bana 2700x in oyun performansı 3600 den düşük ve pahalı. RTX 2060 ile kullanacağım büyük ihtimalle veya GTX 1650

2700X 2. nesil bir işlemci yani yüksek MHz RAM takamayabilirim 3600 3. nesil ayrıca sadece kurgu değil oyunda oynayacağım için 3600 daha iyi gibi geldi bana 2700X in oyun performansı 3600'den düşük ve pahalı. RTX 2060 ile kullanacağım büyük ihtimalle veya GTX 1650.

Hocam attığım linkteki 3700X sahibiyle görüşün bu fiyata bulunmaz.

2700x 2. Nesil bir işlemci yani yüksek MHz ram takamayabilirim 3600 3. Nesil ayrıca sadece kurgu değil oyunda oynayacağım için 3600 daha iyi gibi geldi bana 2700x in oyun performansı 3600 den düşük ve pahalı. RTX 2060 ile kullanacağım büyük ihtimalle veya GTX 1650
Yüksek MHZ ram takabilmen önemli bir şey. Programın işlemler bittikten sonraki render süresi uzasın çok önemli değil, sen o an kullanırken sana tekleme yaptırmaması lazım

Neden işini görmesin? 2700 2700X 3600 render vs yapılamayacak işlemciler mi?
@yunus ama lama yorum yapacağım diye yapmayın, alın 5600X ve 2700X render farklarına bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yorum yapacağım diye yapmadım dostum gereksiz agresif olmayalım. Benim naçizane fikrimdi hala da arkasındayım çok detaylı konuşmadan bildirdim bu kadar basit sonuçta 2700X çekirdek ve izlek olarak elbette avantajlı ama -bence- mantıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı