Amaçlarınıza ulaşmak için yapamayacağınız şeyler nelerdir, sınırlarınız neler?

Compgamer

Femtopat
Selamlar, konuya giriyorum: Amaçlarınıza ulaşmak için yapamayacağınız şeyler nelerdir?

Öncelikle amacımı tanıtayım: Benim var olmadığım bir alternatif evren (evrenden kastım mekan(fizik terimi olan mekan)) ile benim var olduğum evren arasında çok fark olsun istiyorum, benim var olduğum evren, yaşanabilirlik açısından diğerine nazaran çok daha iyi durumda olmalı. (Dünya yerine evren kelimesini kullanmamın sebebi hem çoktan dünyanın dışına çıkmış olmamız(insanlık olarak) hem de mutlak sınırların dünya değil evren olması. Amacımı ben öldükten 1000 yıl sonra insanların beni hatırlaması ve var olmuş olmamın işlerine yaraması olarak da özetleyebilirim. Bu arada anlayabileceğiniz üzere mutlaki amaçlarımdan bahsediyorum, muhtemelen hiç ulaşamayacağım.

Ulaşmak için yapamayacağım çok az şey var. Mutlak cehennemi hak etmediğim sürece her şeyi yaparım sanırım. En yakın olduğum insanları öldürebilirim mesela, hiçbir şey amaçtan daha önemli değil.

Kankalar sizden isteğim benim de yaptığım gibi hayat amacınızı ve ona ulaşmak için yapacağınız ve yapmayacağınız şeyleri belirtmeniz. Bu arada felsefe yapıyoruz, umarım kimse "Mutlu bir hayat yaşa yeter" yada "Sen kimsin de Allah'ın işine karışıyorsun" falan yazmaz.

Hedeflerim doğrultusunda yapamayacağım hiçbir şey yok. İnsanların üzerine aylarca düşündüğü kararları bir anda alabilirim ve bu doğrultuda harekete geçerim. Ekonomik bağımsızlığımı elde etmek hayallerimi yaşamam için gerekli olan tek şey. Ruh hastası olmadığım için hedeflerim kimseyi öldürmeyi veya herhangi bir suça bulaşmayı gerektirmiyor.

Öncelikle amacımı tanıtayım: Benim var olmadığım bir alternatif evren (evrenden kastım mekan(fizik terimi olan mekan)) ile benim var olduğum evren arasında çok fark olsun istiyorum, benim var olduğum evren, yaşanabilirlik açısından diğerine nazaran çok daha iyi durumda olmalı.
Daha öyle alternatif bir evrenin varlığı bilinmiyorken, nasıl olacak da buradaki hayatı oradaki hayat standartlarının üzerine çıkaracaksın? Öyle bir alternatif evrenin olduğunu varsaysak bile oranın hayat standartlarını nasıl gözlemleyeceksin?

Daha öyle alternatif bir evrenin varlığı bilinmiyorken, nasıl olacak da buradaki hayatı oradaki hayat standartlarının üzerine çıkaracaksın? Öyle bir alternatif evrenin olduğunu varsaysak bile oranın hayat standartlarını nasıl gözlemleyeceksin?
Alternatif evrenlerin varlığı nerede ise kesin ama bunun bu durumla alakası yok, kısaca varlığım ile yokluğum arasında fark olmalı, bu da bunu anlatmanın derin ve havalı bir yolu. Umarım anlatabilmişimdir.

Hedeflerim doğrultusunda yapamayacağım hiçbir şey yok. İnsanların üzerine aylarca düşündüğü kararları bir anda alabilirim ve bu doğrultuda harekete geçerim. Ekonomik bağımsızlığımı elde etmek hayallerimi yaşamam için gerekli olan tek şey. Ruh hastası olmadığım için hedeflerim kimseyi öldürmeyi veya herhangi bir suça bulaşmayı gerektirmiyor.

Benim durumumda birilerini öldürmek amaçlarıma ulaşmama yardımcı olabilir. Kardeşimi aradan çıkartırsam babamın 20 milyon dolarlık mirasını bölüşmem gerekmez mesela. Ayrıca amacın doğrultusunda karşına neler çıkacağını tam olarak bilemezsin, birini öldürmen ve suça bulaşman gerekebilir. Ayrıca kanunları ciğnemek benim için hiçbir şey ifade etmiyor, Allah'ın koyduğu kuralları bile az da olsa çiğnemekten çekinmem, insanların koyduğu kuralların hiçbir önemi yok. Şimdi cevap ver: Amacın doğrultusunda sana en yakın olan insanları öldürmen gerekseydi öldürür müydün?

Son düzenleme:
Benim durumumda birilerini öldürmek amaçlarıma ulaşmama yardımcı olabilir. Kardeşimi aradan çıkartırsam babamın 20 milyon dolarlık mirasını bölüşmem gerekmez mesela. Ayrıca amacın doğrultusunda karşına neler çıkacağını tam olarak bilemezsin, birini öldürmen ve suça bulaşman gerekebilir. Ayrıca kanunları ciğnemek benim için hiçbir şey ifade etmiyor, Allah'ın koyduğu kuralları bile az da olsa çiğnemekten çekinmem, insanların koyduğu kuralların hiçbir önemi yok. Şimdi cevap ver: Amacın doğrultusunda sana en yakın olan insanları öldürmen gerekseydi öldürür müydün?
İnsan kendi çıkarına göre hareket etmelidir görüşüne sahip etik anlayışlarının problemlerinin vücuda bürünmüş halisin resmen.

İnsan kendi çıkarına göre hareket etmelidir görüşüne sahip etik anlayışlarının problemlerinin vücuda bürünmüş halisin resmen.
Bunu reddedemem, belirttiğim gibi, hiçbir şey amaçtan daha önemli değil. Ve amacı ben belirledim yani haklısın. Ve sanırım cevabın hayır.

Geleceğe değil şu ana odaklanırsan her şey çikolata gibi olur.
Bu gün mutlu olman yarın işine yaramayacak. Amacım mutlu olmak değil ayrıca, ben zaten yaşamaya devam edebilecek kadar mutluyum ve daha büyük amaçlarım var.

Benim durumumda birilerini öldürmek amaçlarıma ulaşmama yardımcı olabilir. Kardeşimi aradan çıkartırsam babamın 20 milyon dolarlık mirasını bölüşmem gerekmez mesela. Ayrıca amacın doğrultusunda karşına neler çıkacağını tam olarak bilemezsin, birini öldürmen ve suça bulaşman gerekebilir. Ayrıca kanunları çiğnemek benim için hiçbir şey ifade etmiyor, Allah'ın koyduğu kuralları bile az da olsa çiğnemekten çekinmem, insanların koyduğu kuralların hiçbir önemi yok. Şimdi cevap ver: Amacın doğrultusunda sana en yakın olan insanları öldürmen gerekseydi öldürür müydün?
Eğer herkes gücünün yettiğini öldürecekse kanunlar ya da ahlak neden var? Bıçak ve sopa kullanmayı biliyorum, çıplak elle adam öldürecek anatomi bilgisine ve yeterli güce sahibim diye birilerini öldürmem mi gerekiyor? Bunları sadece ahlak çerçevesinde düşünme, bunlar doğrudan insanın hayatına etki eden şeylerdir. Belli ki daha önce hiç başın belaya girmemiş, PC başından rahat rahat konuşuyorsun. Benim canım tehlikeye girmediği sürece kimseye zarar vermem, özellikle para gibi saçma sapan dertlerden dolayı kesinlikle birini öldürmeyi ya da zarar vermeyi düşünmem.

Bu yazdıklarının hepsi suç, yazarken bunun farkında olarak yazman gerekirdi. Resmen suçu normalleştirmeye çalışıyorsun, eminim ki moderatörler bu konuda gerekeni yapacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı