Amazon.com Gümrük Vergisi Geri Ödeme

EkinTForum

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Amazon'dan 1480$ fiyatında 11 adet ürün alacağım. Ücretsiz kargo ibaresi var ama sipariş onayı vermeden hemen önce 308$ kargo bedeli isteniyor. Bu da 1000₺ tutarında. Amazon gümrük vergisi geri ödeme muhabbetini duymuşsunuzdur. Geri ödeme ne kadar yapar? İngilizcem çok iyi olmadığı ve translate sitelerinin hepsi abuk sabuk olduğu için, bana bu sorularımı kısa bir metin halinde İngilizce yazacak biri varsa da teşekkürler. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Amazon.de değil, Amazon.com üzerinden sipariş vereceğim.

Gümrük ücreti eğer geçişten alındıysa geri ödenmez size. Bazen alınmıyor geçişten, bu durumlarda Amazon geri ödüyor. Alışveriş sepetinde kargo ücretini ödüyorsunuz. Daha sonra Amazon yaklaşık 6-7 gün sonra kargo tutarını size tekrar geri ödüyor.

Canlı destekten mi? Daha önce hiç duymadım bi bağlanıp sorayım hemen.

Canlı destekten mi? Daha önce hiç duymadım bi bağlanıp sorayım hemen.

Amazona bir sormak işe yarar dedim de. Onaydan hemen önce 2000$ ibaresi gördüm. Buda 9000₺ denk geliyor. Amazon geri ödeme yapsada amazondan sadece ekran kartı psu kasa ve ram alıcam. Ama dilerseniz 1600$ fiyatındaki alışverişin gümrük vergisi geri ödemesini sorabilirsiniz. Güzel olur

Gümrük ücreti eğer geçişten alındıysa geri ödenmez size. Bazen alınmıyor geçişten, bu durumlarda Amazon geri ödüyor. Alışveriş sepetinde kargo ücretini ödüyorsunuz. Daha sonra Amazon yaklaşık 6-7 gün sonra kargo tutarını size tekrar geri ödüyor.

Anladım teşekkür ederim. Adamlar zaten 2000$ fiyat etiketi girmiş. 9000₺ verecek ne bütçem ne yüreğim var. 5800 TL'ye Türkiye'de toplarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Geçen bir alışverişimde canlı destek sayesinde kargo ücretini geri iade alabildim. Fakat bunun için o ürünü alırken ''ücretsiz gönderim'' ibaresi olması gerekiyor herhalde.

Bu Amazon canlı desteği beni kanser ediyor. Kargo parasını geri iade eder misiniz dedim, komple tüm ürünlerin parasını iade edecekler galiba. Sorun olursa diye konuşma transkriptini de aldım. Geçen de ödeme karta düştü kadına ödeme alınmış diyorum, bana siz bize sizden para aldığımızı mı söylüyorsunuz diyordu. :mad:

Bu Amazon canlı desteği beni kanser ediyor. Kargo parasını geri iade eder misiniz dedim, komple tüm ürünlerin parasını iade edecekler galiba. Sorun olursa diye konuşma transkriptini de aldım. Geçen de ödeme karta düştü kadına ödeme alınmış diyorum, bana siz bize sizden para aldığımızı mı söylüyorsunuz diyordu. :mad:
Yırtmaya çalışıyorlardır. Mouse ihtiyacımı iptal ettim. Sadece ekran kartı, psu, kasa, rami ordan alacağım. İşlemci, hard disk, ssd, monitörü burada alacağım. Mouse da artık ileriye. G502 suya düştü. Yinede çabandan dolayı teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı