Amazon.com'dan oyun almak

JinX

Hectopat
Beyler aklımda bir kaç tane soru var,cevaplarsanız çok sevinirim.
1- Amazon.com 'dan Battlefield 4 ve FİFA 14 alacağım, ikisinin de sayfasinda U.S.A dışına gonderim yapıldığı yazılıyor ve destekde TR'ye gönderilir demişti. Acaba gümrükte problem olur mu?Bir de belki sadece birini alırım, gümrük sınırı 150€ diyordu bir sitede gümrük desteği aradım yasal olarak 75€ dediler.
2- Hangi kargoyu seçmeliyiz?
3- Nüfus cüzdanı fotokopisi vs. icin e-mail / fax göndermek yeterli mi? Yoksa gümrüğe gitmek mi gerek?
4- Benim dayım gümrükte çalışıyor, bu fotokopi işini yapmadan halledebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gümrük sıkıntısı falan olmaz. Geçen aylarda getirten tanıdığım oldu, oyun 60 dolar+ 15 dolar da kargo ekliyor, 75 dolar yani 150 TL'ye kapatırsın hesabı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gümrük sıkıntısı falan olmaz. Geçen aylarda getirten tanıdığım oldu, oyun 60 dolar+ 15 dolar da kargo ekliyor, 75 dolar yani 150 TL' ye kapatırsın hesabı.
Konuyla ilgili bizzat i-parcel ile konuştum, sadece ürün fiyatı üzerine olduğunu düşünüyorlar. Yani kargo ücretini eklemeyin gümrük şeysine.

Bizzat 2 tane Logitech G930 getirttim, bir tane bana ve bir tane de arkadaşıma. Ürün 90-95$ arası tutuyor ve 20$ da "Shipping&Handling" ücreti, 100$ = 75 EUR olduğuna göre i-parcel bu konuda doğru düşünüyor.

(Bilmeyenler için i-parcel Amazon'un yurtdışı ihracatlarında kullandığı firmadır.)

Konuyla ilgili bizzat i-parcel ile konuştum, sadece ürün fiyatı üzerine olduğunu düşünüyorlar. Yani kargo ücretini eklemeyin gümrük şeysine.

Bizzat 2 tane Logitech G930 getirttim, bir tane bana ve bir tane de arkadaşıma. Ürün 90-95$ arası tutuyor ve 20$ da "Shipping&Handling" ücreti, 100$ = 75 EUR olduğuna göre i-parcel bu konuda doğru düşünüyor.

(Bilmeyenler için i-parcel Amazon'un yurtdışı ihracatlarında kullandığı firmadır.)

Ürünler elinize toplamda 115 dolar ödediğiniz halde ulaştı mı?

Bu işler sakat olabiliyor. Kargo şirketi ile bizzat görüşmen gerekiyor. Arkadaşım GTA için sipariş vermişti. Ups kargo üzerinden uçak ile kargoyu dolaştırarak getirdiler ve 90 Dolarlık bir ücret çıkardılar.

Ürünler elinize toplamda 115 dolar ödediğiniz halde ulaştı mı?
Evet, önemli olan şey UPS gibi özel kargo firmaları istememeniz. Aras kargo son teslimini yapmıştı tarafıma ürünün, herhangi bir ücret ödemedim.

eaf6b15005ca518677c2d0a9eb4eecee.png

2309467c144bdd33b94dc1844de0c4e6.png

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı