Amazon Gümrük Sorunu

Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben Amazon'dan 29 Haziran 2017 tarihinde Logitech G430 modelinde bir oyuncu kulaklığı almıştım vergisini de ödedim kulaklık 39 dolar vergisi ise 17 dolardı. Ürünüm kargoya verildi sıkıntı yok Türkiye'ye geldi gene sıkıntı yok sonrasında ise ürün Türkiye'de ekteki kargo takip resminde göründüğü gibi depoya alındı. Sonrasında gene resimde gözüktüğü gibi böyle bir yazı çıktı:
Paket şu anda bizde. Alıcı, UPS dışındaki bir aracı tarafından gümrükleme talep etti.
[TBODY] [/TBODY]
Sonra UPS'den bana bir mail geldi. Ekte mailin içeriklerini bulabilirsiniz. Benim bir şey yapmam gerekiyor mu ? Veya ek ücret ödemem gerekiyor mu ? Gelen pdf dosyasında 200 TL terminal ücreti falan diyor onu ödeyecek miyim?
Not: Bir UPS takip resminde alıcının isteği ile başka gümrükçüye verildi diyor. Ben hiçbir şey istemedim talepte bulunmadım.
Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

amazon kargo takip 2.png
amazon kargo takip.png
Gelen mail ek1.PNG
sipariş detayı.PNG
ups2.PNG
ups3.PNG

Amazon ile iletişime geç, gümrükte takılmış öyle anladım yazıdan.
İletişime geçtim bana gümrük parasını iade etti ki öyle bir şey istememe rağmen ups ile irtibata geçtiğini ve hiçbir ücret ödemeyeceğimi söyledi. 24-48 saat içinde ürün gelecekmiş böyle söyledi fakat hala bir güncelleme Yok

Sıkıntı yok meraklanma ürün gümrük işlemlerinden geçiyor. Sen sana gönderilen formu doldur UPS'ye gönder onlar bütün işlemleri halledip sana ürünü sorunsuz getiriyorlar.
Benimde başıma aynı olay geldi. UPS'ye neden böyle yazdınız ben birşey talep etmedim deyinde, "O bizim aramızdaki bir yazışma sıkıntı yok" denildi.
Rahat ol. :)

Sıkıntı yok meraklanma ürün gümrük işlemlerinden geçiyor. Sen sana gönderilen formu doldur UPS'ye gönder onlar bütün işlemleri halledip sana ürünü sorunsuz getiriyorlar.
Benimde başıma aynı olay geldi. UPS'ye neden böyle yazdınız ben birşey talep etmedim deyinde, "O bizim aramızdaki bir yazışma sıkıntı yok" denildi.
Rahat ol. :)
Tamam teşekkürler ben maili doldurup UPS'e formu doldurup göndereyim yarında sonuca bakacağız artık... İyi Pazarlar

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı