Çözüldü Amazon ithalat ücreti dışında ek vergi ödetir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YGder

Hectopat
Merhaba. Amazon üzerinden Redmi Smart band Pro akıllı saati almayı düşünüyorum fakat ürün fotoğrafta da göründüğü üzere yurt dışından gönderilecek. Merak ettiğim şey 105,02 TL ithalat ücreti depozitosu dışında ekstra bir gümrük vergisi vesaire öder miyim?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Amazon üzerinden Redmi Smart band Pro akıllı saati almayı düşünüyorum fakat ürün fotoğrafta da göründüğü üzere yurt dışından gönderilecek. Merak ettiğim şey 105,02 TL ithalat ücreti depozitosu dışında ekstra bir gümrük vergisi vesaire öder miyim?

Eki Görüntüle 1456614

Ödemeyi kaç TL yaparsanız o. Onun dışında size gümrük vergisi çıkmayacak.

Eki Görüntüle 1456614

Ödemeyi kaç TL yaparsanız o. Onun dışında size gümrük vergisi çıkmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ödemezsin ama olur da bir şeyler de sorun çıkar falan ödemek zorunda kalırsan ödediğin tutarı gösteren belgeyi Amazon'a gönderirsin ödediğin tutarı sana gönderirler.

İthalat ücreti depotizitosunu gümrükte sizin adınıza ekstra bir sorun çıktığı için alıyorlar başka para ödemezsiniz gerisi Amazon hallediyor.

Geri
Yukarı