Amazon yurt dışından ekran kartı siparişinde ekstra vergi ödenir mi?

Merhaba,

Ben Amazon'dan bu ekran kartını almak istiyorum.

Link:

Fakat ilk defa yurtd ışından bir ürün satın alacağım ve bunu amazon.com.tr üzerinden yapacağım.
Satıcı ismi linkte mevcuttur. Satıcı Almanya Nürnberg şehrinde.

14.874,53 TL olan bu ekran kartını sipariş verip Amazon'dan eklediğim zaman bu ürün bana ulaştığında cebimde başka hiçbir şekilde para çıkmayacak değil mi?
(Vergi, gümrük vs.)

Başka hangi adımları izlemem gerekiyor gümrüğe takılma vs. gibi durumlar söz konusu olur mu? Yoksa ben sadece ürünü satın alıp evime gelmesini mi bekleyeceğim?

Yardımcı olursanız sevinirim :)
Üstat, 14.874,53 TL'ye bu ekran kartını aldığınız zaman, 1 TL ücret bile fazladan vermenize gerek kalmaayac
Hepsiburada'da kendi yurt dışından getirdiği ürünler için bu politikayı uyguluyor. Garip bir şekilde önce Premium sonra bu. Sanırım Amazon'u kendisine idol olarak seçmiş durumda 😅
Bir ürün satın aldığımda satıcı amazon.com.tr ise diğerlerine asla bakmam bile :)
Eğer hepsiburada da doğru yolda ise çok iyi tabii ki.
2 aydır hepsiburada premium üyesiyim zaten :)
Teşekkürler bilgilendirmeler için tekrardan.

Peki hocam üründe bir sorun,sıkıntı çıktığında garanti durumları için nasıl bir yol izleyeceğim? Sizler yurtdışından elektronik cihaz alımını önerir misiniz? Yoksa gidip biraz fazla verip Türkiyeden mi almalıyım?
Benim yurtdışından alışveriş tecrübem yok maalesef zaten yukarıda üyelerimiz bu soruyu cevaplamış.
Artı bozulursa aylarca beklemeniz de lazım gidecek te gelecek te oralara.
Amazon Almanya şubesinden getirilen ürünler için kendisi 2 yıl garanti sağlıyor. Eğer servise gidecekse bunu kendisi hallediyor. Ama tamiri mümkün değilse değişimini ya da para iadesini sağlıyor.

Mayıs ayından itibaren yurt dışından alınan 150 euro ve üzeri ürünlerde ekstra olarak gümrük çekim işlemleri ve çeşitli vergiler ödemek zorunda kalıyorsunuz ayrıca bu ürün için bu ücret çok pahalı Türkiye'de zaten daha ucuz ürünü temsil olarak koyduysanız orasını bilemem.

Mayıs ayından itibaren yurt dışından alınan 150 euro ve üzeri ürünlerde ekstra olarak gümrük çekim işlemleri ve çeşitli vergiler ödemek zorunda kalıyorsunuz ayrıca bu ürün için bu ücret çok pahalı Türkiye'de zaten daha ucuz ürünü temsil olarak koyduysanız orasını bilemem.
Gümrük çekim işlemi nedir gümrüğe takılma gibi durumlar söz konusu olur mu? Bu arada ürün temsili hocam Almanya satıcısı örneğini vermek için gönderdim.

Yani 150 Euro ve üstüne ben ücret ödeyecek miyim hocam? Gümrük vergisi ithalat vergisi vs yoksa yine Amazon mu karşılayacak?

Son düzenleme:
Satıcı Amazon değil ki herhangi bir masrafı karşılasın. İlanda satıcının da vergilere dair bir beyanı yok. İlandaki TC kimlik vs. yazısını dikkate alma, ilan hataları Amazon'da meşhurdur.

Firma ismini tıklayıp gönderim politikasında ne yazdığına bakarsan şunu göreceksin: (yazım hatası onlara ait)

Fiyata gümrük ve vergi dahil değildir! Doğrudan Türkiye'de ek ödeme yapmaktır.

Bu tip soruları direkt satıcıya da sorabilirsin.

Satıcı Amazon değil ki herhangi bir masrafı karşılasın. İlanda satıcının da vergilere dair bir beyanı yok. İlandaki T.C. kimlik vs. yazısını dikkate alma, ilan hataları Amazon'da meşhurdur.

Firma ismini tıklayıp gönderim politikasında ne yazdığına bakarsan şunu göreceksin: (yazım hatası onlara ait)

fiyata gümrük ve vergi dahil değildir! Doğrudan Türkiye'de ek ödeme yapmaktır.

Bu tip soruları direkt satıcıya da sorabilirsin.

Satıcısı Amazon olmasa bile yurt dışından Amazontr'ye satılan ürünlerde gümrük ve ithalat masraflarını ödeme sayfasında zaten alıyor diye biliyorum. Ürünün detaylar kısmında da belirtilmiş?

Benim karşılaştığım durum bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı