Amazondan alışveriş yapma

Neon Green, 44,96'sı kargo ücreti, 387,42 Türk Lirası; Pro Green ise 44,09'u kargo olmak üzere 181,06 Türk Lirası ediyor.

Edit: Neon Green'de 118,31 Türk Lirası vergiden bahsediliyor ama Pro Green'de vergi ile ilgili hiçbir şey yazmıyor.

@DemeoNade gümrüğe takılma sorunu yaşar mıyım

Yurtdışından alışveriş konusunda pek bir tecrübem yok ama bu tarz ürünlerin gümrük sıkıntısı yaşadığını sanmıyorum.

Yalnız eğer sipariş verirseniz size kargonuzu takip etmenizi tavsiye ederim. Bir teknoloji ürünü değil de, bir keresinde ABD'li bir giyim markasının sitesinden alışveriş yapmıştım. USPS'in kargo takip sistemi en son geminin limandan ayrıldığını gösteriyor ki ben bunun böyle olduğunu düşünmemiştim, kargonun Türkiye'deki hareketleri de yazar sanmıştım. 1 ay geçti hala kargo yok. Kargo numarasını PTT Kargo'nun takip sistemine yazdığımda gördüm ki meğerse kargom Miami'den İstanbul'a 3 gün gibi beklenilenden kısa bir sürede gelmiş, ertesi gün de yaşadığım şehirdeki PTT şubesine getirilip orada unutulmuş. PTT'de aramasam hiç elime ulaşmayacaktı :D.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı