Amazon'dan PC almak

Ertugrul96

Hectopat
Türkiye'de yaşıyorum amazon'dan laptop alsam gümrükten geçerken sıkıntı olur mu? Gelirse bile garantisi ordan mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de yaşıyorum amazon'dan laptop alsam gümrükten geçerken sıkıntı olur mu? Gelirse bile garantisi ordan mı olur?
Amazon gümrük vergisini sipariş verirken alıyor. Eğer gümrükte takılmaz ise başta almış olduğu gümrük vergisi meblağı size geri gönderiyor. Eğer alacağınız laptobun Türkiye fiyatları ile amazon fiyatları arasında pek fark yoksa tavsiye etmiyorum.

Ben biraz bi baktım. Çok fiyat farkı çıkmıyor msi falan bakmıştım 400 500 falan çıkıyor burayla fark tabi orda satılanların özellikleri daha iyi. Amazonda ödeme yaparken belli bir miktar gümrük vergisi kesiyor. Eğer fazla kesilmişse iade yapıyor. Az kesilmişse farkı kendisi karşılıyor çok fazla fark çıkmıyor zaten genelde. Özellik olarak orda 256ssd varsa burda 128ssd falan oluyor. Yinede alıcağınız laptoba göre değişir tabi.

Fiyat farkı çok ise amazon mantıklı ama her şeyi toplayınca 100 - 200 tl farkediyor ise değmez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı