Amazon'dan PS3 Almak

gokay_er0

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Selam herkese. Amazon.de üzerinden 100 Euro'ya PS3 alacağım, kargoyla birlikte yaklaşık 700 TL'ye tekabül ediyor. Gümrükte vs. her hangi bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet gümrükte sıkıntı çıkar büyük ihtimal 22 Euro üstü ürünler gümrüğe takılıyor ama anlamadığım neden 700 TL'ye PS3 aldığınız hem uygun değil (Türkiye'de bulursun o fiyattan daha uyguna) hemde o kadar etmez artık PS3.

700 Liraya PS3 alacağınıza oturduğunuz mahalleden 500 liraya alsanız daha iyi değil mi?

Yada 700 liraya Xbox One alsanız daha mantıklı olmaz mı?

700 Liraya PS3 alacağınıza oturduğunuz mahalleden 500 liraya alsanız daha iyi değil mi?

PS4 sahibiyim PS3'ü nostaljik oyunları CFW ile ucuza oynamak için alıyorum, bulunduğum şehirde 2-3 kişi ile telefonda görüştüm yok efendim sıfır ayarında cihazmış, çizik mizik yokmuş, kollar orijinalmiş, hepsi palavra, sahibinden gibi sitelerde uyguna var ama hepsi İstanbul İzmir gibi büyük şehirlerde ve hiç birine gitme şansım yok, şehrimde 600TL altına anca PS cafelerde bulabildim onlarda senelerce kullanılmış, kasası görüntü kirliliği olan ve ds3ü çakma olsa daha iyi olur dedirten türden cihazlar. N11'de 600-700 civarlarında var ama satıcı yorumlarına bir giriyorsun adamın bütün üç kağıtçılığı ortaya dökülüyor bozuk lensten oyunlarda kasma sorununa kadar her türlü mevzu var ve bir noktadan sonra N11 gibi siteler bile etkisiz kalıyor bu konuda, bu nedenle Amazon'un en iyi seçim olduğunu düşündüm. Ama kuzeniminde var, dayım 3 sene önce Almanya'dan almıştı ona ve gerçekten ucuza gelmişti kendisiyle görüştüğümde satmak gibi bir düşüncen var mı diye soracağım belki 500'e alabilirim ondan.
Evet gümrükte sıkıntı çıkar büyük ihtimal 22 Euro üstü ürünler gümrüğe takılıyor ama anlamadığım neden 700 TL'ye PS3 aldığınız hem uygun değil (Türkiye'de bulursun o fiyattan daha uyguna) hemde o kadar etmez artık PS3.
Amazon bildiğim kadarı ile gümrük vergisinide parayı öderken çekiyor o nedenle sorun olmaz diyenler var ama bende emin değilim, sonuçta sim kartı vs. yok takılması çokta mantıklı değil.

Hocam bazı konularda yorumunuzu gördüm sanırım deneyimlisiniz PS3 konusunda, Super slim ve slimde CFW yapılabiliyor mu ve fat kasalar çok sıkıntılı diyorlar alınır mı sizce fat kasa?
Arkadaşlar yanlış yazmışım 700tl ye değil 600-630tl arasında bir fiyata denk geliyor (Amazon'daki sabit kur ve normal kur farkından dolayı tam belli değil)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190113_035509.jpg
    Screenshot_20190113_035509.jpg
    88,1 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı