Amazon'dan sürekli doğrulama kodu geliyor

XessSup

Hectopat
Makaleler
1
Amazon'da hesabım ve hatta Prime var ve kod ile giriş güvenliğini açmıştim. Yani hesaba giriş yaparken telefonuma mesaj geliyor ama 1-2 haftadır bu kodlar kendiliğinden gelmeye basladı. Evet biliyorum kodları görmeden giriş yapamazlar ama asıl kafama takılan soru giriş bilgilerimi nasıl buldular zamanında e postam çalınmıştı ama çok önceden şifreyi değiştirip çift aşamalı doğrulama açtım ve bunun üstünden 1 yıl falan geçti ondan olduğunu dusunmuyorum ama alakasıda olabilir sonuç olarak şu anda yapmam gereken bir şey var mı ve bu bilgilerine nasıl ulastilar.

Amazon'dan sürekli gelen örnek kod: Xxxxxx is your Amazon OTP. Do not share it with anyone.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs yoluyla öğrendiyse keylogger vb. öğrenir gene de başka yolla öğrendiyse bir şey olmaz.

Virüs olacağını sanmam çünkü hiçbir korsan yazılım veya oyun kullanmıyorum her şeyi orijinal alıyorum sadece RDR 2 için ve de Batman için Türkçe yama indirdim onları da sosyalden insanların virüssüz yazdıkları yazılardan indirip VirusTotal ile aradım yani bilgisayarımda virüs olma imkanı yok.

Geri
Yukarı