Amazondan TR Layout Klavye

Daha fazla  
Merhabalar, amazondan Logitech G710+ almayı düşünüyorum. Türkiyede 500-600 lira civarı pahalı fiyatları. Ordan gelen klavyenin tuş biçimini seçme ihtimalimiz var mıdır acaba? TR Layout olarak mı gelir yoksa US mu?

US olarak gelen 710+ kullanan Emirhan Yiğiter var. Bakmadan yazdığı için klavye dilini TR Q olarak ayarlaması yetti. Eğer bakmadan yazıyorsanız o şekilde kullanılabiliyor. Ancak bildiğim kadarıyla TR olarak satılmıyor. Yani bulamadım.

Amazonda satılan klavyeler US Layout oluyor. Ürünler ülkeye göre hazırlanıp satılıyor. Eğer Logitech TR ekibinden düzgünce istenirse cüzi bir miktara TR klavye tuşları yollanabilir. Nasıl olsa G710+'ın kutusundan tuş sökme aparatı çıkıyor. US Layoutta "Ç" yerine ".", ";" yerine "/" olarak değiştirirsiniz olur biter.

Eğer olur da ürünü Amazon'dan satın alırsanız, Logitech TR'ye ürünü ikinci el aldığınızı belirtip US Layout kullandığını bu sebeple klavyeyi kullanamadığınızı belirtirsiniz. Onlarında yardımcı olacaklarını düşünerekten G103 klavyemin TR Layout resmini de paylaşıyorum.

1.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı