AMD 2600X tam güçte çalışmıyor

radyasyonlu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar Nisan'dan beri AMD2600X kullanıyorum memnundum fakat MSI B450M Bazooka V2 anakartım arızalandı Vatan'dan aynısından aldım ilk serilerden yollamışlar. BIOS'u bile farklı bozulan kartta BIOS A9'du bunda A0 ve BIOS'u güncellemeye kalktığımda son sürüm zaten diyor. En önemlisi işlemci 4250MHz olmasına rağmen 4050MHz'i geçmiyor. XMP açık önceki kartta soğutmaya bağlı olarak 4200MHz görüyordu bir çözümü var mıdır bunun?

Merhaba arkadaşlar Nisan'dan beri AMD2600X kullanıyorum memnundum fakat MSI B450M Bazooka V2 anakartım arızalandı Vatan'dan aynısından aldım ilk serilerden yollamışlar. BIOS'u bile farklı bozulan kartta BIOS A9'du bunda A0 ve BIOS'u güncellemeye kalktığımda son sürüm zaten diyor. En önemlisi işlemci 4250MHz olmasına rağmen 4050MHz'i geçmiyor. XMP açık önceki kartta soğutmaya bağlı olarak 4200MHz görüyordu bir çözümü var mıdır bunun?

Belliki Sorunun BIOS Sürüm indiriyorsun

Support For B450M BAZOOKA V2 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global Son Bios Güncellemeyi İndir Bakalım

Bios güncellemesini live update programıyla kendisi yapıyor zaten niye yanlış indirsin ki?
son çıkan biosu indirdim fakat yine yüklü olan sürüm yükleniyor tekrar bir değişiklik olmadı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı