AMD 4300GE ve R7 240 sistem toplama

Yer
Antalya
Daha fazla  
İşlemci: AMD AMD Ryzen 3 4300ge MPK 3.5GHz-4.0GHz, 6MB, 35W, 4/8CPU+6GPU, AM4, Radeon Graphics.

Anakart: Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600MHz (OC) DDR4.

Ekran kartı: AMD R7 240 2 GB 128 bit OC.

RAM: HyperX 2400 MHz4+4 GB.

PSU: Hadron 400W.

HDD: 1TB Seagate 7200 RPM.

Bilgisayarımı yükseltiyorum, toplama amacım edit render vs. yine oyun da var tabii. Böyle bir sistem sizce nasıl? Ekleyip çıkarmam gereken şeyler var mı? Dostlar şimdiden teşekkürler.

Edit vs dedim, AE 2021 gibi programlar için bu sistem nasıl? Fazla mı iyi bir tık daha iyi olabilir mi? Bütçeyi zorlamak istemiyorum. RAM 8+8 olsaydı daha iyi performans alırdım biliyorum.

Ekran kartını çıkar, RAM'leri attığımla değiştir.
Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL15 BL2K8G30C15U4B Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

HDD çıkar, SSD ekle.

APU bir işlemci alıp neden ekran kartı eklediniz? 4300GE'nin içindeki dahili ekran kartı gayet iyi iş yapıyor. Ekran kartını çıkartıp Ram'i 2x8 yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Youtebede de bulabilirsiniz 1x8 ram ile 2x8 ram aşırı derecede fark yaratıyor. Mümkünse Ram'i 3000MHz altı almayın. Arkadaşın dediği gibi SSD her zaman HDD'den önce gelir. HDD'yi çıkarıp SSD alın. PSU konusunda pek bir şey diyemeyeceğim ama alta bir PSU bırakıyorum gayet kaliteli ve sağlam olduğunu düşünüyorum. Ram'da bırakayım hem uygun fiyat hem sağlam.

x2

Ek olarak bütçe yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, ram konusunda kesinlikle x+x olarak alacağım apu sistem sonuçta. Ekran kartını takmadaki amacım uzun ömürlü bir sistem olması biliyorum işlemci çok güçlü ve ortalama kullanım süresi 3 yıl ben bunu 5 6 yıla çıkarmak için gpu kullanmak istedim(rakamları örnek verdim) psu değiştirebilirim emin değilim. hdd şu an elimde 500gb olanı var onu 1tb yapacaktım sonra vazgeçtim ssd alacağım bilginiz olsun. sadece edit değil oyun da oynayacağım espor oyunları ağırlıklı ama bir forza tarzı oyunları da denerim.ekran kartını çıkartırsam o belirttiğiniz ramları alırım.. sorularımı tekrar yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler tekrardan.
ram olarak şu nasıl bakar mısınız ? gpu çıkarıp bu ramları takmak mantıklı geldi

Son düzenleme:
Yazdığın ekran kartı işlemcinin dahili ekran kartını geçmeyeceğini düşünüyorum o yüzden ekran kartı çıkarman gerektiğini tavsiye ettim. Zayıf bir GPU yok işlemcinin içinde demek istediğim şöyle. Zaten siz de anlamışsınız 8x8 minimum 3000Mhz ram şart, çok ağır oyunlar oynamazsınız bir süre daha sonra ekran kartı ilave edersiniz ve daha iyi bir deneyim, performans alırsınız. @Kürşat Eren Yurtsever

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…