AMD 5800x3D & 6700XT video kaydı sırasında düşük FPS

Gookhanmeydann

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar,

Hem YouTube içerikler çıkartmak hem de Twitch'te yayınlar yapabilmek için yeni bir sistem topladım ve 5800x3D işlemci, 6700XT ekran kartı var.

İki monitor kullanıyorum 27inch 1080p 32inch 2K. Ekstra olarak direksiyon setim var ve içeriklerimi de genel olarak direksiyon setleri ile oluşturmak istiyorum.

Şu anda OBS açıkken F1 ve Forza Horizon ve Cyberpunk oyununda ciddi FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Hatta ETS 2'de bile orta ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum.

Oyunları 2K çözünürlük ve 2K olarak çıkartmaya çalışıyorum. Ekran kartı ile OBS kaydı vermeye çalıştığımda direkt olarak hata veriyor. Bu kod çok yoğun kullanılıyor diyerek ve kayıt kasıyor.

İşlemci üzerinden kayıt yapmaya çalıştığım zaman ise herhangi bir hata vermiyor ama FPS dropları yaşıyorum. Bu arada oyun oynadığım monitor de herhangi bir problem gözükmüyor.

Sadece OBS ekranında kasmalar gözüküyor. Bu konulara çok hakim değilim. 30.000 bitrate ile kayıt alıyorum. YouTube üzerindeki birçok OBS ayar videosunu izledim ama istediğim sonuçları alamadım hiçbirinde.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı