AMD 7850 Ani FPS Düşüşü

KnightArkham

Hectopat
Selam arkadaşlar. Ben geçen cumartesi Vatan'dan pc topladım. Sistemim ise şöyle;

• ASUS 1 GB AMD 7850
  • AMD FX 6300 SİX CORE
  • Ram 8 GB
  • İşletim Sistemi; Windows 7 Starter 32 Bit.

Mafia 2 oynarken tam FPS 60 ta iken birden 22 ye düşüyor ve çok sıkıcı oluyor. Sadece Mafia 2 değil Saints Row, Tomb Raider gibi oyunlarda da böyle oluyor. Sizce çözümü ne ? Bilgisayarın 32 bit olması mı sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Win8 kurun, güncellemeleri yapın, birde kullandığınız sabit disk/ssd'yi söyleyin. Bad Sector taraması yaptırın, işlemci sıcaklıklarının makul düzeyde olduğuna bakın. Win8 kuramazsanız Win7 64 bit Professional kurun ama Win 8 çok iyi olucakdır.

Win8 kurun, güncellemeleri yapın, birde kullandığınız sabit disk/ssd'yi söyleyin. Bad Sector taraması yaptırın, işlemci sıcaklıklarının makul düzeyde olduğuna bakın. Win8 kuramazsanız Win7 64 bit Professional kurun ama Win 8 çok iyi olucakdır.
1 TB Kullanıyorum. Ama cidden 64 bit yaparsam ani FPS Düşüşü gider mi acaba ?

O sisteme 64 bit yüklemek zorundasın zaten. Büyük ihtimalle sorun çözülücektir ama yine de devam ederse tekrar söylersiniz.

Eğer 64Bit yüklemek istemiyorsan o zaman "Sunrise Seven" programından "System Tweak" Altından 32Bit sistemler için 4GB ve üstü Ram kullanımını aktifleştirmelisin. O programın içinde istersen Win7 kullanımını kolaylaştıran kısayollarda var. Örn: Bilgisayar Penceresi açıkken altta Diğer başlığı altında Ağ Bağlantıları - Yönetimsel Araçlar - Yazıcılar vb. kısayollar koyabiliyorsun.

Yardımlarınız için teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Hocam, bakkal misali ''1TB Hard Disk'' demeyin bana. Tam modelini, markasını, dönüş hızını felan söyleyin.

Vallahi yalan söylemeyeyim. Aslında ben 720 gb alacaktım ama Vatan Computer'daki elemanların 720 GB Hard disk olmadığını söylediler ve ben de 1 TB aldım. Markasının ne olduğunu cidden hiç bilmiyorum, dikkat etmedim diğer şeylerde dahil. Bunun özelliklerine nereden bakabilirim bilginiz var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardımlarınız için teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Vallahi yalan söylemeyeyim. Aslında ben 720 gb alacaktım ama Vatan Computer'daki elemanların 720 GB Hard disk olmadığını söylediler ve ben de 1 TB aldım. Markasının ne olduğunu cidden hiç bilmiyorum, dikkat etmedim diğer şeylerde dahil. Bunun özelliklerine nereden bakabilirim bilginiz var mı ?
CrystalDiskInfo - Software - Crystal Dew World Buradan Crsytal Disk Info programını indirerek tüm değerlerine bakabilirsin. Ayrıca HDD'ni benchmark'ta edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı