AMD A10 7870K İçin Ekran Kartı Önerisi

Mr.Msi

Centipat
Herkese selam. Sistemime GTX 1050 (MSI modeli) ya da RX 560 (Sapphire Pulse modeli) alacağım yaklaşık ekran kartı için 500 TL bütçem var. Bir de bunların hepsi için 450W Power supply yeter mi diye soracaktım. Şimdiden teşekkürler. Bir de kendi öneriniz varsa tabii ki söyleyin. Oynayacağım oyunlar: Counter-Strike global offensive Playerunknown's Battlegrounds, Witcher 3, GTA 5) özellikle Counter-Strike global offensive oyununda yüksek ayarlarda açar mı bu iki ekran kartı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 560 daha iyi olur. Hatta biraz darboğazı göze alırsanız RX 570 ile dediğiniz oyunların hepsini ultrada oynarsınız. PSU konusunda ise 12V kanalından kaç W verdiği önemli.

Söylediğimi yanlış anlamayın, 3.8GHz de X3440 kullanıyorum ve işlemcinizin maximum halinden %20 civarında belki daha fazla daha güçlü. Ben BF1 de RX570 ile 64kişilik bazı maplerde işlemcim o kadar sınırlarda çalışıyor ki PC de sadece oyun oynarsam sınırlarda idare ettiriyor yani öyle diyeyim. 1080P çözünürlükte nasıl bir deneyim alırsınız bilemiyorum ancak dediğim gibi işlemciniz bayağı vasat. Sistemi komple upgrade etmenizi öneririm. Bütçe izin verdiği şekilde 2.el 1000tl civarına giriş seviye idarelik oyun bilgisayarı kurabilirsiniz. 2.elde kovalarsanız dediğim fiyata R5 1600 B350 8GB RAM bulabilirsiniz.

A10 7890K ile 1050 ve 1050 Ti kullandım, darboğaz vs yoktu öncelikle. PUBG ve CSGO oynuyordum. PUBG custom (ortalama düşük) ayarlarda kasmadan oynatıyordu ikiside, 1050 Ti daha iyiydi tabikide. Yanlış hatırlamıyorsam 80-120 arasında gidip gelirdi fps. CSGO da ise yüksek ayarlarda rahat oynarsın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı