AMD A10 7870K Nasıl Overclock Yapılır?

Daha fazla  
Technopat'ta 1500 TL'ye toplanan PC'de AMD A10 7870K Godavari APU işlemcideki CPU ve GPU çekirdekleri nasıl overclock edilir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masa üstüne sağ tıkla grafik özelliklerine tıkla. Eğer öyle bir şey yoksa amd catalyst control center'ı indir. Ardından açılan panelden
sırasıyla performans/saat denetimleri/amd over drive a tıkla. Karşına çıkan panelden otomatik ayarlamaya basıp işlemcini isteğine göre overclock yap. Örnek vermek gerekirse ben işlemcimi 1.5ghz den 2.3 ghz ye overclock yapdım.
upload_2016-4-25_19-54-13.png

@SuiCast Güzel anlatmışsınız fakat bu işin görülen yüzü, asıl O.C. BİOS'a ulaşıp yapılan O.C. değilmidir zaten A10 7870K çarpan kilidi açık bir işlemci BİOS'dan O.C. daha sağlıklı ve yüksek olacaktır.

Kardeşim bende a10 7870 k işlemciye sahibim eğer overclock yapmayı biliyorsan yardımcı olurmusun. Ayrıca ben overclock yapıp, gtx 1060 6 gb takmayı düşünüyorum sıkıntı olurmu.

O işlemci bir APU, APU alacaksan ekran kartı almak veya tam tersi mantıksız.
Ayrıca o işlemci ile GTX 1060 kullanılmaz çok fazla darboğaz meydana gelecektir.
Bütçenizi verin ben size tavsiyeleri vereyim.

1000/1200 arası bütçem var. Gtx 1060 ı Amazon.de sen getirecektim.Sizce hangi kartı alıp hız aşırtma yapabilirim.bBirde Rust gibi oyunlarda 60 fps olursa iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı