AMD A10 7890K Sistem Oyunlarda FPS Sorunu

yusufgundogan

Hectopat
Daha fazla  
1500 TL sistem toplamaya direk bakıp videoyu dikkatli izlemeye zamanım yoktu. Benim hatam 2400 MHz RAM yerine iki arkadaşıma da aynı sistemi topladım. SSD disk ve 2400 RAM hariç anakart ve işlemci aynı RAM KINGSTON FURY HYPERX 8GB 1866 HX318C10FW/8 ama oyunlarda FPS çok kötü. Mesala shadow of mordor benchmark düşük çözünürlükte bile 12-15 FPS call of duty black ops III'de en düşük kalitede hiç oynanmıyor. RAM bu kadar olmaması lazım. Oyunlarda SSD diskte bu kadar önemli mi FPS açısından anlamadım. Ekran için RAM 2 GB ayarladım ama değişen bir şey yok. Windows 7 64 bit windows sürümü etki eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum onu adamlar tekrardan düzenledi, "yeni APU çıktığı zaman yeni modelini alın" diyerek kaç defa uyardılar. Harici bir ekran kartı alıp durumu kurtarabilirsiniz bence. Ha unutmadan işletim sisteminden kaynaklı bir sıkıntı olduğunu da hiç zannetmiyorum ki yazdığınız oyunlar optimizasyon sıkıntısı olan oyunlar da değil yani DX11 de gayet iyi bir şekilde çalışabilecek oyunlar.

İlk olarak topladığınız sistem F/P olarak iyi bir sistem değil. Çözüm için önünüzde iki seçenek var;
1) A10 7890K'yı bir şekilde iade etmeniz ya da 2. el olarak satıp yerine X4 840 ve R7 250X alıp elinizdeki sisteme takıp kullanabilirsiniz.
2) Ramleri iade edip ya da 2. el olarak satıp yerine 2400Mhz 2x4GB Dual kit(çift kanal) ram alıp sisteminizde kullanabilirsiniz.

İşlemciyi değiştirmeniz daha mantıklı çünkü kaliteli ram bulmakta zorluk çekebilirsiniz ve ayrıca R7 250X size A10'dan çok çok daha iyi bir performans verecektir grafik işlemci olarak.

Apu' da en önemli olan bellek frekansıdır. Çok büyük bir hata yapmışsınız.
Bence bütçeniz varsa ekran kartı alın. Çünkü işlemci güçlü. 1000 TL altındaki ekran kartlarıyla darboğaz yapmaz.
Eğer bütçeniz yoksa ramlarınızı değiştirin. 2400 mhz 2x4 çift kanal bellek alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı