AMD A12-9720P R7 laptop düşük FPS veriyor

Alili42

Hectopat
Merhaba AMD A12-9720P r7 lı bir laptop var. Minecraft'ta bile 5 ile 10 fps arasında alıyor hızlandırmaya çalışıyorum fakat olmuyor ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz sıcaklık değerleri ne durumda ısındığı zaman işlemci frekans düşer bütçeniz varsa HDD yerine SSD alabilirsiniz.

Ne kadar süredir kullanıyorsunuz sıcaklık değerleri ne durumda ısındığı zaman işlemci frekans düşer bütçeniz varsa HDD yerine SSD alabilirsiniz.
2017'den beri kullanıyorum fakat bugün bilgisayarcıya vermiştim uygulama açılışları biraz hızlanmış fakat oyunda hala aynı değerler var

Oyuna girdiğimdede %70 kullanılıyor

Oyuna girdiğimdede %70 kullanılıyor

2017'den beri kullanıyorum fakat bugün bilgisayarcıya vermiştim uygulama açılışları biraz hızlanmış fakat oyunda hala aynı değerler var.

Hocam içini açıp temizlediniz mi hiç aldığınızdan beri temizlemediyseniz macun filan yenilemediyseniz ondan kaynaklı olabilir.

Yok hocam temizlemedim, bilgi için teşekkürler.

Rica ederim hocam ne demek size tavsiyem ilk fırsatta temizleyin eğer bilgili iseniz kendiniz yapın fanlar çok fazla toz topladığı için bilgisayar ısınıyor ve frekans kısıyordur bilgisayarcı 200 250 TL civarında temizler termal macun yeniler eğer bütçeniz varsa durumunuza göre hard diskin yanına 240 GB SSD ne kadar alan kullandığınızı bilmiyorum isteğinize göre SSD takviyesi yapıp Windows'u içine kurarsanız gözle görülür fark yaratacaktır iyi akşamlar 🙂

Geri
Yukarı