AMD A4 4000 Sistemde RAM overclock

Turker kaan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sayin bilgili abilerim. Ben az cok bilgisayardan anlarim cok hevesliyimdir uzun yillar PC ile haşir neşirim su anda aklima bir şey takildi hemen anlatayim. Arkadaslar benin gigabyte f2a68hmds2 anakartim, AMD a4 4000 3.0 GHz islemcim, İslemci APU oldugundan kendisinin 7480dk grafik karti var ve 4GB hi-level 1333MHz 4*1 RAM'im var ve sanirim her sey overclocklu islemci 4.0 GHz RAM, 1600 MHz grafik saat2 000 MHz kuzey koprusu ya da guney koprusu saati 1600 MHz (ne ise yaradigini bilmiyorum).
Arkadaslar ya da abilerim simdi tamam bu kadar overclockla oyunlarda FPS artişi var kesinlikle LoL'de en yuksek ayarda 40-50 alirken 60-80 oldu sevindim ama daha fazlasini istiyorum. APU'larda grafik performansi daha cok RAM hizini bagliymis her seyi overlock ettikten sonra RAM'lar daha da yukselmeli dedim kendi kendime bunu nasil yapabilirim? 1900 MHz oldugunda acilmiyor. BIOS resetliyorum en fazla 1600 daha fazlasi olmaz mi? Voltaj versem CL dusursem yukseltsem? Sizce nasil yapacagim aydinlatin beni lutfen ve sunu da soyliyeyim islemci daha fazla cikmaz mi? FSP 124 carpan 32 3.965 MHz 4.2 olsa raziyim nasil yapicam bunada mi voltaj vermem gerek? Sogutucu sikinti degil stock sogutucuyla 42 derece yük altinda. Şimdiden tesekkur ederim telefondan 10DK yazdim cevap vermezseniz uzulurum :) Sunu da soyliyeyim yasim 14 merakli oldugumdan bu konulara girdim yanlis tabir ya da kelime kullanmis olabilirim kusura bakmayin kufuru kendinize saklayin iyi forumlar...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı