AMD A8 5600K Overclock

güngör54

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya Adapazarı
Daha fazla  
Meslek
Stajer
Merhaba AMD A8-5600k işlemciye şu an AMD OverDrive ile overclock yapmaya çalışıyorum. Çok araştırdım ve bulamadım kendim yapıyorum.

Deep Cool gammax s40 cpu soğutucu, Zalman z3 plus kasa, 500w +80 plus cool master Powersupply kullanıyorum.
@BilgisayarKurdu yardım eder misin abi lütfen, teşekkür ederim.

@Recep Baltaş abi Msi h68hm-e33 v2 anakart aldım. 1500 tl rehberinizi izledim.
Oc genie hata veriyor ve manuel olarak overclock yapamıyorum, 65w cpu ve k serisi hatası. Yardım edermisiniz abi teşekkürler.
@Ali Güngör.

AMD Overdrive yerine BIOS altındaki OC bölümünden yapmanız gerekiyor. Frekansları azıcık arttırıp istikrar testi yapın. Tekrar ederek yükseltin. Yetmediği noktada arayüzde izin verilen en ufak ölçüde voltaj arttırımı yaparak adım adım ilerleyebilirsiniz. Büyük bir kazanım olmayacaktır ancak yüzde 10 kazansanız yine kardır.

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim Ali abi ama bios izin vermiyor değerleri arttırmak için.
Oc genie teknolojisi 65w ve k serisi hatası veriyor, nasıl yapabilirim, 1500 tl oyun bilgisayarı toplama rehberinizi izledim ve aldım.
Acaba sorun nerede ali abi nasıl çözebiliriz çok teşekkür ederim hayırlı geceler.

AMD Overdrive yerine BIOS altındaki OC bölümünden yapmanız gerekiyor. Frekansları azıcık arttırıp istikrar testi yapın. Tekrar ederek yükseltin. Yetmediği noktada arayüzde izin verilen en ufak ölçüde voltaj arttırımı yaparak adım adım ilerleyebilirsiniz. Büyük bir kazanım olmayacaktır ancak yüzde 10 kazansanız yine kardır.
Hocam bu hata yüzünden manuel olarak'da izin vermiyor galiba.
@Ali Güngör
Ali abi klavye ile yazıyormuşuz, 4100 mhz yaptım yanlız bir sorum olucak.
1.Cpu voltaj ayarı yok ve 1.000-1.500v arası kendi otamatik ayarlıyor, sürekli değişiyor.
2.Acaba voltaj ayarını nerde ayarlayabiliriz ve ya yok mu?.

@BilgisayarKurdu @Ali Güngör @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    144,1 KB · Görüntüleme: 317
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    124,4 KB · Görüntüleme: 298
1500 TL sistemde A8 değil A10 kullandık, OC'siz hali ile topladık sistemi ancak hız aşırtmada bu tarz bir hata görmedik. Senin aldığın APU daha eski olan Trinity serisinden ve TDP değeri daha yüksek yani yazılım ile uyumsuz malesef. Bu bağlamda BIOS üzerinden yapman gerekiyor. CPU voltaj ayarı var, ama bence bu noktadan öteye şimdilik geçme. Zira daha karışık yerlere gideceğiz, BLCK ayarlaması ve Kuzey Köprüsü frekansları derken detaylı rehber hazırlamadan iki satırda anlatılabilecek konu değil. Öyle olsa zaten inceleme ya da başka bir rehber içerisinde hemen verirdik onu da.

Bak burada yabancı bir rehber var, konu uzunluğunu görebilirsin: AMD Socket FM2 CPU Overclocking Guide

1500 TL sistemde A8 değil A10 kullandık, OC'siz hali ile topladık sistemi ancak hız aşırtmada bu tarz bir hata görmedik. Senin aldığın APU daha eski olan Trinity serisinden ve TDP değeri daha yüksek yani yazılım ile uyumsuz malesef. Bu bağlamda BIOS üzerinden yapman gerekiyor. CPU voltaj ayarı var, ama bence bu noktadan öteye şimdilik geçme. Zira daha karışık yerlere gideceğiz, BLCK ayarlaması ve Kuzey Köprüsü frekansları derken detaylı rehber hazırlamadan iki satırda anlatılabilecek konu değil. Öyle olsa zaten inceleme ya da başka bir rehber içerisinde hemen verirdik onu da.

Bak burada yabancı bir rehber var, konu uzunluğunu görebilirsin: AMD Socket FM2 CPU Overclocking Guide
Anladım Ali abi kusura bakma ısrar ettim ama bir umut belki olur diye ben ayarlamaları yaptım ama bios da voltaj ayarını bulamadım.Senin sözünü dinleyeceğim ellemiyecem ayarları.Yeni bir işlemci alıcam durumum düzelince .Çok teşekkür ederim tekrar iyi geceler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı