Çözüldü AMD A8 5600K sistem için macOS sürüm tavsiyesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert Polatt

Kilopat
Daha fazla  
Uzun bir süredir Mac OS merakım var. Bu merakı kullandığım laptoplara hackintosh yükleyerek gideriyordum ve sonunda Macbook Air aldım. Evde ara ara kullandığım masaüstü bilgisayarımıda değiştirip iMac almak istiyorum fakat şu an bütçem yeterli değil. Masaüstü bilgisayarımın özellikleri şöyle:

AMD A8 5600K işlemci
8 GB DDR3 RAM
HD 5570 ekran kartı
240 GB SSD + 1 TB HDD

Sizce hangi hackintosh sürümünü kurmalıyım bu bilgisayara? Niresh sierra ve high sierra sürümlerini kurmayı denedim ama bir türlü beceremedim. İlk kez AMD bir bilgisayara hackintosh kuracağım. @KemalALKIN tavsiyede bulunup yardım edebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim hocam fakat linkini verdiğiniz sürümü yüklemeyi epey denemiştim ama bir türlü kurulum ekranına geçememiştim. Denemediğim clover ve config ayarı kalmamıştı. Gün içinde USB'ye yazıp kurulum yapmayı tekrar denerim karşılaştığım hatanın görselini atarım.

R7 360 vardı sistemde ama bozuldu. İdareten bu kartı taktım uygun fiyata bir şey bulabilirsem eğer ekran kartını değiştireceğim. Mojave v2 için kurulum sonrası kernel değişimi gerekmiyor değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için :)
Hocam Mojave sürümünü deneyeyim dedim fakat kurulum ekranı geldiğinde klavye mouse çalışmıyor. Birde UEFI modda bu sorunu yapıyor UEFI olarak kurulum yapmayayım dediğimde de AppleUSBHostContoller: hardwareExpectionThreadCallGated: 0x00000008 veya attempting recovery yazıyor ve giriş

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı