AMD A8 5600K sisteme HD 7850 ?

doomcry1000

Hectopat
Öncelikle herkeze merhaba. Şuan var olan sistemim
  • AMD A8 5600K (7560d ile kullanıyorum)
  • Msi A88X-G43 FM2+ Anakart
  • Huntkey Psu 350W
  • Corsair Vengeance 4GB 1600 Mhz Ram

Şimdi öncelikle sorunumu söyliyeyim. League of legends adlı oyunda TeamFight başladığında fps 40 lara düşüyor. En low ayarlardada aynı Full HD oynasamda aynı. Şimdi diyorumki ben bu sisteme:
  • PowerColor HD 7850 2GB 256 BİT ekran kartı
  • Corsair +4 gb ram
  • Cooler master seidon 120V Sıvı soğutucu
  • Tauro 500 +80 Plus Psu

alsam oyunlarda yine aynı performans düşüklüğü olurmu ? Kafamda soru işaretleri yok değil. Bir daha evime AMD işlemci sokmayacağım kesin ama Daha önceden 100 Fps nin altına düşmeyen HD 4670 Bu sistemde 70-80 Dikey senkronizasyon açıkken TF lerde 40 lara düşmesi . 9800 GT ekran kartımın daha önceden 110-160 arası seyrederken benchmark testinde 7560d ekran kartının ondan daha fazla performans alıp oyunlarda daha kötü performans göstermesi kafamda soru işaretleri bırakıyor. @Recep Baltaş @Burak Alkan

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben powercolor olanını alıcam param ona yeticek :D Şimdi merak ettiğim PCS + ile Normal HD 7850'nin ne farkı var? İkisi de tek fan çekirdek hızları vs vs hepsi aynı. PCS'ye 350 verene kadar asusa 350 versem daha mantıklı olmaz mı ? Bu pcs ile normal arasındaki fark nedir @Recep Baltaş ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı