AMD A8 6600K Ekran Kartı Önerisi Ve Ram Overlock

Azz

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Tıbbi Mümessil
Öncelikle herkese merhabalar dostlar.

Kendime uygun bütçe ile bir APU sistem topladım. Bu sisteme bir ekran kartı takmak ve oyun performansında ciddi bir ilerleme kaydetmek istiyorum. İşlemcim AMD A8 6600K. 3.9 GHZ hızında çalışıyor. Bu işlemci overdrive yazılımı ile auto clock tusuna basarak 4.2 GHZ haline gelebiliyor. Bu işlemciye takabilecegimiz ve işlemciyi sıkıtıya sokmayacak bir ekran kartı önerisine ihtiyacım var. Diger bir konuda; Anakartım ASUS A55BME 2133 OC olarak geçen model. Anakart ayarları içerisinde Memory frequency bölümü var. Bu bölüm şuan Auto seceneginde. Üzerine tıkladıgım zaman;

DDR3-1600
DDR-1866 gibi ram mhz degerleri çıkıyor.(Sistemimde Hi level 4GB 1600MHZ sogutuculu ve Hi level 2GB 1600MHZ sogutuculu ram takılı.)

APU sistemlerde performansın ilk adımı bildiginiz üzere ram frekans degerlerine baglı. Şuan bu iki ram dual olarak çalışıyor. Soruma gelecek olursak Auto secenegini DDR-1866 MHZ olarak değiştirirsem ne gibi riskleri almış olurum ? Bu değişimin bana faydaları ve zararları nelerdir ?

Teşekkürler.

Aslında bütçe 1200 lira bile desem 1200liralık bir ekran kartını taşıyabilecek bir işlemci değil. Genede belirtmek gerekirse 450 TL tavan fiyatımızdır diyebiliriz. Ekran kartına para yatırıp onu performanslı bir şekilde kullanamazsam parayı çöpe atmış olurum.

Tekrar selam arkadaşlar.

Ekran kartı konusunda gtxi 750ti a karar kıldım. Anakart ram konusuna gelince şöyle anlatayım

Sistemin ram için atadıgı voltaj 1.650V idi. bende bunu hiç değiştirmedim sadece DDR-1600 mhz olan yeri DDR-1866 mhz ye çektim. Bununla beraber şaşırdıgım diger konu ise şu oldu; CPU-Z programında CL 11 olarak görünen ramler 1866 a alınca cl 9 olarak göründü.

Apu ile ekran kartı kullanacak iseniz lütfen dual graphics olarak kullanılacak bir kart seçin. Böylelikle hd6570 veya hd6670 olmabilir. İlgili videolara bakabilirsiniz. Videolara bakarsanız hd7750 kullandıklarını görürsünüz.

Son düzenleme:
Hayır hocam harici bir ekran kartı takacagım

A8 6600K ekran kartına darboğaz yapar mı hangi ekran kartı uyar? Önce onu bir araştırmalısın bence.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı