Amd a8 6600k işlemciye r9 280x darboğaz yapar mı?

kerimalsancak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle işlemcim olan 6600k'ya r9 280x bir ekran kartı alsam sıkıntı olur mu? Darboğaz yapar mı? Veya performans düşüklüğü yaratır mı ?

Bellek : 8x2 16 Gb
350 w güç kaynağı

Sıkıntı yaratmaz. Fakat o güç kaynağı değil R9 280X. R9 270' i bile besleyemez. Yeni bir güç kaynağı şart.

Selam 6600K kullanıyorum. 4.5 GHZ seviyelerine alırsanız besleyecektir. Athlon X4 860K 4.4 GHZ seviyelerinde R9 270X i %80 %90 CPU seviyelerinde besleyebiliyor. O yüzden OC yapmanız şart. Cinebench testinde 6600K stok hızda 310 puan alırken 4.5 GHZ ile 350 puan alıyor. Bu arada PSU değişimine gitmelisiniz.

AMD Overdrive programını indir. Solda köşede Auto Clock seçengi var kendisi bir miktar oc yapıyor. Oc yapmadan hantal kalır işlemci o ekran kartına.

Böyle bişey buldum henüz ekran kartını almıyacagım. Bunun bir zararı olurmu parça yanma zarar görme vs. gibi.
10998928_1419943838299215_1487107594_o.jpg

Dediğin program bumu?
Adsız.jpg

İlk resim AMD sürücüsü ikinci ise oyunları optimize eden bir program. Eger ekran kartı takmayacaksan OC yapmana gerek yok. Ekran kartı satın alıp takarsın ekran kartından tam performans alman için OC yapman şart. Google'a AMD Overdrive diye yaz arattır. İndir kur bilgisayar reset atacak.Sonra programı çalıştır sol tarafta "Auto Clock" seçenegi olacak. Program kendisi güvenli sınırlar içerisinde 4.3 GHZ civarına alıyor işlemciyi. Aşırıya kaçarsan problem olur tabi. Ben 4.7 GHZ e kadar cıkarttım işlemcimi. Madem bilgin zayıf bu program zaten AMD nin kendi yazılımı. 4.3GHz- 4.4GHZ degerlerine cıkarırsa problem olmaz. Bunların üstüne cıkartırsa ayarları kayıt etme çünkü 4.4 GHZ den voltaj ihtiyacı başlıyor. Stabilite sorunları yaşarsın

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı