Rehber AMD AFMF (Frame Generation) Nasıl Her Oyunda Açılır?

Merhaba. Şu an yalnızca AMD'nin ön izleme 23.30 sürümünde bulunan kare oluşturma teknolojisini destekleyen oyun listesi şu şekilde;

A Plague Tale - RequiemBorderlands 3ControlDead Space
Deep Rock GalacticDying Light 2Far Cry® 6Ghostwire: Tokyo
Hitman 3Hogwarts LegacyHorizon Zero Dawn™Metro Exodus Enhanced Edition
Red Dead Redemption 2Resident Evil 3Resident Evil 4Shadow Of The Tomb Raider
Star Wars Jedi: Survivor™StarfieldThe Last of Us™ Part 1The Witcher 3: Wild Hunt

Bugün, listede bulunmayan oyunlarda nasıl kare oluşturma teknolojisini kullanabileceğinizi göstereceğim. Düşündüğünüzden çok daha basit.
Adrenalin'den ekran kartları ayarlarına girdiğiniz zaman AFMF ayarı burada gözüküyor. Fakat etkinleştirmek, desteklenmeyen oyunlar için fayda etmez.

1696963764392.png

Desteğinin olmadığı oyunda AFMF açmak için önce oyuna girip sonra ekran kartları ayarlarına gireceğiz. Bu sefer ise oyuna özel ayar penceresi açılacak.

1696963864537.png

Bu pencereyi aşağı kaydırınca ise AFMF'nin Forza Horizon 5 için kapalı olduğunu görüyoruz. Etkinleştiriyoruz, etkinleşiyor. Bu kadar basit.

1696963904651.png
Gözüktüğü üzere AMD yazılımı anlık FPS değerinin 2 katını gösteriyor. Bu da çalıştığını gösterir.

1696964708397.png

Son düzenleme:
Merhaba ben öncelikle AMD'min kendi sitesine bakarak guncelledim. Yani software bana oto güncelleme yapmadı (ekran kartım RX6600 ASUS Dual) aynı dediğiniz gibi kurdum yaptim sürüm de bu şekildeydi. GTA 5'te denedim ve V-Sync kapalı mı ne bilmiyorum uyarı verdi olmadı. Ne yapmam lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı