AMD Athlon 64 X2 5000 ve R5 230 darboğaz olur mu?

Anakartın desteklese Phenom X4 9950'yi önerecektim çünkü elindeki işlemciden 3 kat daha performanslı ve 4 çekirdekli. Gel gör ki desteklemiyor. Elindeki parçaları satıp 2.elden Xeon E5450 işlemci ve G31 çipsetli bir anakart alırsan sana maliyeti en fazla 150-160 lira falan olur. 70-80 lirayada 4 gb ram alırsın. Ekran kartını en son plana bırak. Gerçekten bu sisteme yeni ekran kartı almaya değmez. Biliyorum bütçen pek iyi değil ama dediğim parçaları alırsan çoğu oyunu oynayabilirsin iyi bir ekran kartı aldıktan sonra. GTA V Online'da dahil.

Ah şu doların gözü kör olsun. Hiçbir şey aldırmıyor yahu.

Forumda birkaç arkadaş dile getirmiş RAM fiyatları ne olmuş öyle neden o kadar arttı ki dolar yüzünden mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ah şu doların gözü kör olsun. Hiçbirşey aldırmıyor yahu.

Forumda birkaç arkadaş dile getirmiş RAM fiyatları ne olmuş öyle neden o kadar arttı ki dolar yüzünden mi?

DDR4 RAM'lerin üretim miktarını azalttılar diye biliyorum. Hem o yüzden hemde dolar uçuşa geçtiği için. 2.ele yönelmek zorunda kalıyor çoğu kişi bu yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 GB RAM ekleyip R7 240 takıp CS:GO, Rocket League gibi oyunları oynayabilirsiniz sanıyorum. Abartmaya gerek yok arkadaşlar. Bu tip oyunlar eski sistemlerde de oynanabilir. Darboğaz olsa bile daha düşük ekran kartlarıyla daha yüksek performans verecek değil. Asıl fark işlemcinin yeterli geldiği durumlarda ortaya çıkacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı