Mavericks AMD Athlon X2 64 uyumlu macOS X sürümü

ixir07

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Eski bir bilgisayarım var ve buna Hackintosh yükleme macerasına kapıldım.
Cihaz özellikleri şunlardır.

Sistem:
  • 3 GB RAM.
  • AMD Athlon X2 64 5000+
  • Onboard NVIDIA GeForce 7025.
  • ATI Radeon HD 5570.
  • Asrocks N68C-S UCC anakart.
  • Realtek rTL8201EL Ethernet kartı.
Recep beyin zamanında kurulum rehberi oluşturduğu niresh Mavericks sürümünü denedim fakat en baştan ekran kartları problem çıkardı ATI harici kart ile AMD64 -v ile kurulum ekranına geçebildim kurulumdan sonra bir türlü Boot edemedim dahili onboard kartla denedim o şekilde de -x komutuyla kurulumu bitirdim usekernelcache = no komutu ile Boot edip masaüstüne ulaşmayı başardım fakat ses kartı hariç hiçbir şey çalışmıyordu harici ekran kartım 1024x768 çözünürlüğünden başka bir çözünürlükte çalışmıyordu Ethernet kart modelini aratarak kext bulmaya çalıştım onu da maalesef bulamadım ekran kartına gelirsek MacOS Hackintosh konularında biraz fazla acemiyim biraz karışık geldi bu sorunlar kullandığım MacOS X sürümüyle mi alakalı yoksa parça uyumsuzluğu yüzünden mi MacOS sürümü ile alakalıysa ne kurmalıyım değilse de bu problemlerin çözümü mevcut mu biraz araştırma yaptım fakat sağlıklı sonuçlar alamadım şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210310_152054.jpg
    Screenshot_20210310_152054.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_20210310_152122.jpg
    Screenshot_20210310_152122.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba.
Eski bir bilgisayarım var ve buna Hackintosh yükleme macerasına kapıldım.
Cihaz özellikleri şunlardır.

Sistem:
  • 3 GB RAM.
  • AMD Athlon X2 64 5000+
  • Onboard NVIDIA GeForce 7025.
  • ATI Radeon HD 5570.
  • Asrocks N68C-S UCC anakart.
  • Realtek rTL8201EL Ethernet kartı.
Recep beyin zamanında kurulum rehberi oluşturduğu niresh Mavericks sürümünü denedim fakat en baştan ekran kartları problem çıkardı ATI harici kart ile AMD64 -v ile kurulum ekranına geçebildim kurulumdan sonra bir türlü Boot edemedim dahili onboard kartla denedim o şekilde de -x komutuyla kurulumu bitirdim usekernelcache = no komutu ile Boot edip masaüstüne ulaşmayı başardım fakat ses kartı hariç hiçbir şey çalışmıyordu harici ekran kartım 1024x768 çözünürlüğünden başka bir çözünürlükte çalışmıyordu Ethernet kart modelini aratarak kext bulmaya çalıştım onu da maalesef bulamadım ekran kartına gelirsek MacOS Hackintosh konularında biraz fazla acemiyim biraz karışık geldi bu sorunlar kullandığım MacOS X sürümüyle mi alakalı yoksa parça uyumsuzluğu yüzünden mi MacOS sürümü ile alakalıysa ne kurmalıyım değilse de bu problemlerin çözümü mevcut mu biraz araştırma yaptım fakat sağlıklı sonuçlar alamadım şimdiden teşekkür ederim.
Uzun süredir Niresh kurulum yapan birini görmemiştim. Bilgisayarımı tamir edince sana göndereceğim dosyalar ile denersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı