AMD Crossfire X anakartta nVidia ekran kartı çalışır mı?

HwoaranQ

Hectopat
Daha fazla  
Bir anakarta takılacak ekran kartının yuvası yeni sistemlerde pek fark etmiyor. Sonuçta güncel olarak PCI Exp x16 yuvasını kullanıyoruz. 4,5 yıl önceki anakartlarda bu olay vardı AGP anakart girişine AGP ekran kartı takılıyordu her şey tamam okey. Ama bir anakart alacağım 640 lira gibi bir fiyatı var. Asus Z170K bu anakartta değişik bir şey ilgimi çekti. Şöyle bir şey yazıyor AMD CrossfireX Quan-GPU. Acaba diyorum ben buna nVidia GTX1070 ekran kartı takacağım ya ekran gelmezse? Çünkü bunların farklı modellerini gördüm şöyle ki nVidia SLI + AMD Crossfire X veya hem nVidia SLI Quad-GPU + AMD CrossfireX Quan-GPU acaba yanlış bir şey yapmayayım diyorum. 3 farklı çeşit modeli var ve bunların hepsi K serisine eş değer benim alacağım şu modelde AMD crossfireX Quan-GPU bunu alsam bir sıkıntı yaşar mıyım? Pek bir bilgim olmadıgımdan yardımınıza ihtiyacım var. Ya da bu fiyata ileriye dönük sağlam bir anakart tavsiyeleri de verebilirseniz iyi olur ve bu anakart sizce sağlam mıdır? Temel amacım oyun oynamaya daha yakın teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SLI ve Crossfire çoklu ekran kartı konfigürasyonudur. PCI-E ekran kartını, PCI-E slotu olan her anakarta takarsınız. Bazı eski tip anakartların chipset'inin güncel olmamasından veya kaliteli olmamasından dolayı nadiren de olsa siyah ekran hatası ile karşılaşabilirsiniz ama sizin durumunuzda paniklenecek bir olay yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı