AMD Ekran Kartlarında FPS Sabitleme

Theodore34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. RX 580 ekran kartım var. Monitörüm ViewSonic VX2257 MHD 75 Hz. Fortnite'ın kendi ayarlarında 75 Hz seçeneği yok. Hz seçeğinden 120 Hz seçersem görüntü pek akıcı yumuşak olmuyor. Biraz araştırma yaptım fakat tam olarak şuraya girin şunu yapın oyun ayarlarındanda mesela dikey senkronizasyon açık olacak kapalı olacak diye detaylı bir anlatım göremedim. Radeon programını açıp oyunlardan Fortnite'a tıkladım kare hızı hedef kontrolünü istediğim ayara getirdim oyunu başlat dedim fakat hiçbir etki etmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstüne sağ tıkla, Radeon ayarlarına gir. Üstte oyun sekmesine gir, global ayarlara tıkla. Sol altta kare hızı hedef kontrolü diye bir seçenek var, onu aktifleştir ve 75 yap.
Radeon chill ve kare hızı ayarlamaları bende de çalışmıyor. Oyuna özel de, global ayarlar da çalışmıyor. Oyunun console ayarlarında fps limitleyen bir kod yok mu? Driverlerinin güncel olduğunu var sayıyorum.

Merhaba arkadaşlar global ayarlardan yaptığımda çok sabit olmasada 75 FPS'e sabitledi diyebilirim ancak sabitlediğim FPS değeri monitörün değeriyle aynı olduğu halde oyun yağ gibi akmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı