AMD Ekran Kartlı Laptop Almak

Piyasada AMD ekran kartlı laptop modelleri düşük fiyatlardaki modellerde oluyor. Amacınız oyun ise laptop için bir kafadan 4000-5000 TL gözden çıkarmanız gerek. Eğer mühendislik için arıyorsanız önemli olan işlemci oluyor. Günlük kullanım da zaten hiçbiri sıkıntı çıkarmaz.

Oyunlarda zaten normal. İşlemciden kaynaklı biraz bu. U serisi işlemciler ile pek oyun oynanmaz. Yazılım problemi hakkında bir şey diyemeyeceğim.

Ben ısınma için bahsetmiştim yazdığımı. Her modelde sizin bahsettiğiniz problem olduğunu sanmıyorum. Modelden modele değişiklik gösterebilir.

AMD'nin dizüstü bilgisayarlardaki karnesi hiç iyi değil. Intel + AMD ise bazı oyunlarda oyunu AMD karta atamak biraz zor olabilir. AMD halen daha bu iş için Radeon Ek Ayarları gibi saçma bir uygulama kullanıyor. Halen daha her şeyi Crimson'a aktaramadılar...

Sadece AMD kartlı bir sistem alınabilir. Ama o zaman da 14nm GPU bulmak gerek. Yoksa güç tüketimi çok olabilir.

AMD dizüstü tarafını o kadar boşladı ki, NVIDIA, 900M serisi ile pazarın %95'ini ele geçirdi. Bir de o saçma model adlarını bir kenara bırakması lazım. NVIDIA gibi masaüstü ile eşitlemesi gerek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı